PAYLAŞ

Photoshop‘da açık olan iki dosya arasında Layer’lar nasıl mı kopyalanır? İşte Layer’ları kopyalamanın yolları.

Günümüzün en çok kullan programlarından olan Photoshop bir çok amaç için kullanılıyor. Bu amaçların arasında caps yapmaktan tutunda aklınıza gelecek her türlü montaj, rötuş ve efekt işlemleri bulunuyor.

Photoshop’da birden fazla görüntüyü birleştirmek, görüntüye metin eklemek veya vektörel grafik şekiller eklemek gibi görevleri gerçekleştirmek için Layer’ları(katmanları) kullanırız.

Peki Photoshop açık olan iki dosya arasındaki Layer’lar nasıl kopyalanır. İşte sorununuzun cevabı.

İşte Photoshop’da Layer Kopyalamanın 3 Yolu

1-) Layer panelinden koplayamak istediğiniz Layer‘i sağ tuşla tıklayın. Duplicate Layer‘i seçin. Destination bölümündeki Document kısmından Hedef PSD dosyasını seçin. Ve ardından ok butonuna tıklayın. Bu işlem sonrasında Layer’ları kopyalanacaktır.

2-) Standart Screen Moddaysanız ( yani her dosya farklı bir pencere içinde görünüyorsa ), shift tuşuna basılı tutarak kopyalayacağınız tüm Layer‘ları seçip diğer dosyanın üzerine sürüklemeniz yeterli olacaktır. Bu sayede Layer’ları başarılı bir şekilde kopyalanacaktır.

3-) Photoshop CC 2017 programında bir belgedeki Layer’ı başka bir belgeye taşımak için kopyalayacağınız katmanı seçin. Yukarıda “Katman” sekmesinden Katmanı Çoğalt‘a tıklayıp Layer’ı taşıyacağınız belgeyi seçmeniz yeterli.

BİR CEVAP BIRAK