PAYLAŞ

Android yazılımının yaratıcısı, Google ve Apple’dan topladığı ekiple akıllı telefon üretmeye hazırlanıyor. İşte detaylar.

Android’in mimarı ve patronu Andy Rubin önderliğinde kurulan Essential Products akıllı telefon pazarına girmeye hazırlanıyor. Essential Products tarafından sunulacak olan akıllı telefon  özellik ve fiyat anlamında iPhone ve Pixel markalarına rakip olacak gibi görünüyor.

Andy Rubin’in Essential Products adlı bir şirket kurduğunu yazan raporda, konuya aşina olan insanları yakında tek bir çatı altında toplayıp mobil ve akıllı ev ürünleri üretmenin hedeflendiği belirtilmiş. Toplam 40 kişiden oluşan ekipte Apple ve Google’dan birçok isim bulunmakta.

iPhone 7’den Daha Teknolojik Olacak

Essential Products tarafından üretilecek olan akıllı telefonun ekranı, iPhone 7 Plus ekranından daha büyük ve çerçevesiz olacak. Ayrıca arka tarafı seramik bir yüzeye sahip olacak.

Verilen bilgilere göre şirketin 3D Touch benzeri bir dokunma teknolojisi üzerinde de çalıştığı söyleniliyor.  Manyetik şarj ve aksesuar bağlantılarını da geliştiren Essential Products, bu sayede satış sonrası donanım özellikleri de sağlamak niyetinde.

Essential Products işletim sistemi olarak Android kullanıp kullanmayacağı henüz belli değil. Prototiplerin üretim için biraz daha elden geçirilmesi gerektiği de söylenen bilgiler arasında.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK