PAYLAŞ

Apple AirPods kablosuz kulaklıkları, kulaklıkların istenilen teknoloji seviyesine gelemediği için önümüzdeki yıl piyasaya sürülecekmiş. İşte detaylar.

Apple, Eylül ayında iPhone 7 ve iPhone 7 Plus akıllı telefonları ile birlikte AirPods adını verdiği kablosuz kulaklıklarını da tanıtmıştı.

Ekim ayının sonunda çıkması gereken kulaklar hala piyasaya sürülmedi. Apple, Siri ile uyumlu AirPods kablosuz kulaklığının erteleme kararına sebep olarak ürünün tamamen hazır olmamasını göstermişti.

Wall Street Journal, Apple’ın birkaç engeli aşması gerektiğini ve bu engellerden en büyüğünün sesin eş zamanlı olarak kulaklıklara verilememesi olduğunu ileri sürdü.

Diğer söylentilere göre ise Apple’ın kablosuz kulaklık teknolojisini uygulama anlamında zorluk yaşadığı ve bu karmaşık süreç sebebiyle ek zamana ihtiyaç duyduğu yönünde.

Bluetooth sesini bir cihazdan alma anlamında geleneksel yönteme meydan okuyan bir kulaklık seti olduğu belirtilen AirPods’un, desteklenen cihazlardan her bir sinyali her kulaklık için ayrı ayrı aldığı ifade ediliyor. Geleneksel yöntemdeyse iki kulaklık da bir sinyal alınıyor ve diğer kulaklığa işleniyordu.

Apple’ın önümüzdeki seneye kalan Airpods teknolojisini ne kadar geliştireceğini bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK