PAYLAŞ

Apple’ın gecikmeli olarak satışa sunduğu Apple AirPods, adeta yok satıyor. İşte AirPods’un kısa başarı öyküsü.

Apple’ın iPhone 7 ile birlikte duyurduğu Apple AirPods bazı tepkilere de neden olmuştu. ABD’de 159 dolarlık fiyat etiketine sahip olan AirPods’un ülkemizdeki fiyatı ise 769 TL. Bu durum haliyle AirPods’u merakla bekleyenlerin hevesini bir nebze de olsa kırmıştı.

AirPods’un üretim sürecinde yaşanan bazı sorunlar nedeniyle, Apple bu kablosuz kulaklıkların çıkışını ertelemek zorunda kalmış ve AirPods iki aylık bir gecikmeyle satışa sunulmuştu.

Kimi kesimler bu gecikmenin Apple için olumsuz bir durum olduğunu iddia etse de, işin aslı pek de öyle olmadı. Zira bu süreç içerisinde iPhone 7 satışlarını arttıran Apple,  AirPods’un potansiyel müşteri sayısını da arttırmış oldu.

Bildiğiniz gibi iPhone 7’de 3.5mm’lik kulaklık jakının bulunmuyor olması, AirPods’u bu telefona sahip insanlar için önemli bir aksesuar haline getiriyor.

AirPods şarjı tam doluyken kullanıcılarına 5 saatlik bir kullanım ömrü sunuyor. Ayrıca taşıma çantasına koyduğunuzda, 10 dakikalık şarj ile yine bir 2-3 saat daha kullanmanız mümkün oluyor.

Ortaya çıkan son bilgilere göre, Apple’ın şuanda AirPods stokları tükenmiş durumdaymış. AirPods’un tedarikçisi Inventec, yeni işçi alımlarıyla aralıksız olarak, gece gündüz AirPods üretimi gerçekleştiriyormuş. Tüm bunlara rağmen, AirPods’un en erken tedarik süreci hala 6 hafta olarak ön görülüyor.

Sonuç olarak, Apple tüm olumsuzlukları bir kez daha kendi lehine çevirmeyi başardı diyebiliriz. Bizler, “O paraya o kulaklık alınır mı?” diye sorgularken, adamlar yok satıyor, stok yetiştiremiyor. Ne diyelim, demek 769TL bizler için de çok bir para değilmiş.

BİR CEVAP BIRAK