PAYLAŞ

Apple, Google’ın yapamadığını yapmak için kolları sıvadı. Akıllı gözlük terimini bir üst seviyeye çıkarmak için ilk adımlar atıldı. İşte Apple akıllı gözlük hakkındaki ilk detaylar.

Akıllı gözlük kavramı ile Google sayesinde tanıştığımızı söylemek mümkün. Fakat Google Glass projesinin bitmek bilmeyen geliştirme süreci ve daha tam tamamlanmamış olan gözlüklerin 1500 dolarlık etiket fiyatına sahip olması, bu işi çıkmaza sokmuştu.

Üstüne üstlük, Google Glass resmi olarak satışa sunulmadan birçok mekanda yasaklanmış, bu durum da kullanıcılar üzerinde olumsuz etkilere neden olmuştu. Yaşanan bunca olaydan sonra Google, akıllı gözlük projesini yavaşlatma kararı almıştı.

apple-glass

Apple Glass için İlk Adımlar Atıldı

Google’ın ardından şimdi de bir başka teknoloji devi Apple, akıllı gözlük işine girmeye hazırlanıyor. Ortaya çıkan söylentilere göre Apple Glass ismiyle tanıtılacak olan ürün için ilk adımlar şimdiden atılmış durumda.

Amerikalı teknoloji devinin Apple Glass için parça siparişlerini verdiği ve tasarımı üzerinde kafa yorduğu söyleniyor. Ayrıca bu gözlüğün aynı zamanda sanal gerçeklik gözlüğü olarak da kullanılabileceği belirtiliyor.

Apple Watch ve iPhone modelleri ile senkronize bir şekilde çalışması beklenen Apple Glass’ın en erken 2018 yılında tanıtılması bekleniyor. Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK