PAYLAŞ

Bir süre önce ortaya çıkan iPhone 6s modellerinin şarjı olduğu halde ani olarak kapanma sorununa Apple’dan cevap geldi. iPhone 6s pilleri ücretsiz değiştirilecek!

Bir süredir bazı iPhone 6s modellerinin hatalı olarak üretilmiş olabileceği dedikoduları ortada dolaşıyordu. Söz konusu hatalı üretimin bataryadan kaynaklandığı ve bazı iPhone 6s’lerin şarjı olduğu halde ani olarak kapanmasının da bu duruma bağlı olduğu iddia ediliyordu.

Geçtiğimiz günlerde bu sorunun bataryadan kaynaklı olduğunu kabul eden Apple, söz konusu iPhone 6s modellerinin pil değişimlerinin ücretsiz olarak yapılacağını açıkladı.

Eğer sizin de iPhone 6s model bir telefonunuz varsa ve şarjı olduğu halde aniden kapanıyorsa en yakında Apple Store’a başvurmanız yeterli olacak.

iphone-6s-u%cc%88cretsiz-pil-deg%cc%86is%cc%a7imi

Dikkat! Telefonunuzun Üretim Tarihi Önemli!

Tabi ki bu başvuruyu yapmadan önce, iPhone 6s’inizin bazı kriterleri sağlaması gerekiyor. Apple yetkilileri, hatalı batarya üretiminin yalnızca Eylül 2015 ve Ekim 2015’te gerçekleştiğini, dolayısıyla bu tarihler dışında üretilen bir iPhone 6s için ücretsiz pil değişiminin söz konusu olmadığını belirttiler.

Kısaca özetlemek gerekirse, elinizdeki iPhone 6s, Eylül 2015 ya da Ekim 2015’te üretildiyse ve şarjı olduğu halde ani kapanma sorunları yaşıyorsanız, Apple Store’a başvurduğunuz takdirde piliniz ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Dip not olarak belirtelim. Telefonunuzu Apple Store’a teslim etmeden önce yedekleme yapıp, telefonunuzu sıfırlayıp, “Find my iPhone” uygulamasını da kapatmanız gerekiyor.

BİR CEVAP BIRAK