PAYLAŞ

Şu anda iPhone 8 söylentileriyle bir hayli meşgul olan Apple, bir yandan da yeni jenerasyon için tanıtacağı 3 yeni iPad modeli üzerinde çalışıyor.

Apple’ın 3 yeni iPad modeli üzerinde çalıştığını iddia eden analistler, bu bilgilerin firmaya yakın bazı güvenilir kaynaklardan geldiğini iddia ediyor.

Sızdırılan bilgilere göre Apple, Mart 2017’de gerçekleşecek olan lansmanda 3 yeni iPad modeli tanıtacak. Bu modellerden 2’si iPad Pro türevi, 1’i ise iPad Air türevi olacak.

yeni-apple-ipad-pro

 

Yeni Ekran Boyutuna Sahip, Yeni iPad Pro

Apple’ın Mart’ta gerçekleşecek lansmanda 10 ile 11 inç boyutlarında yeni bir iPad Pro tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bilindiği üzere Apple’ın bu boyutlarda bir tableti henüz yok. Bu boyutlardaki iPad Pro modelinin, Apple’ın Pazar hacmini ne kadar genişleteceği ise henüz belirsiz.

Analistlere göre Apple, 12.9 inçlik True Tone ekran teknolojisine sahip yeni bir iPad Pro daha tanıtacak. Son olarak tanıtılacak olan 9.7 inçlik iPad’in ise iPad Mini’nin yerini alacağını da belirtelim. Analistlerin kaynağına göre Apple bu sene yeni bir iPad Mini tanıtmayacak.

Bu sızıntılardaki en önemli nokta ise yeni iPad modellerinin çerçevesiz bir tasarıma sahip olması. Eğer Apple gerçekten yeni iPad modellerinde çerçevesiz bir tasarım tercihlerse, muhtemelen yeni tanıtılacak olan iPhone 8 modelinde de benzer bir tasarıma yönelecektir. Bekleyip, göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK