PAYLAŞ

Apple’ın öncelikli olarak iPad Pro kullanıcıları için tasarladığı Apple Pencil’ın yeni varyasyonu geliyor. İşte Apple Pencil 2 özellikleri ve fiyatı.

Apple, Apple Pencil isimli ürününü duyurduğunda geniş bir kesim Amerikalı teknoloji devini ağır bir dille eleştirmişti. Çünkü aynı Apple, çok değil birkaç sene öncesinde kalem olayını tamamen gereksiz gördüğünü belirterek rakiplerini bu konuda kızdıracak sözler sarf ediyordu.

Apple’ın, Apple Pencil konusunda eleştirilmesinin bir diğer nedeni ise bu ürünün tamamen bağımsız bir ürün gibi satılması ve piyasadaki benzer ürünlere oranla oldukça pahalı olmasıydı.

Örneğin Samsung’un benzer kalemleri 10 dolara satılırken, Apple Pencil ise 100 dolardan satışa sunulmuştu. Tüm bunlara rağmen Apple Pencil hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine erişmeyi başardı.

Apple Pencil 2 Fiyatı İle Büyülüyor (!)

Tabi ki bu durumun ülkemiz için ne kadar geçerli olduğu tartışılır. Zira Apple Pencil ülkemizde yok denecek kadar az kullanılıyor. Apple Pencil’ın ülkemizdeki resmi satış fiyatı 450 TL. Aynı görevi gören kaliteli bir stylus kalem ise 45 TL. Bu durumda Apple Pencil’ın neden az sattığını düşünmeye pek de gerek yok diyebiliriz.

Herşeye rağmen Apple, Apple Pencil’ın yeni bir varyasyonunu üretmeye kararlı görünüyor. Aslında yeni Apple Pencil’da (ya da direkt Apple Pencil 2 diyelim) öyle çok bir değişiklik olmayacak. Zaten eninde sonunda bir kalem ne değişiklik olabilir ki diye düşünebilirsiniz. Haklısınızda. Apple Pencil 2’nin ilk jenerasyondan tek farkı, iPad’e yapışmasını sağlayan bir manyetik alan özelliği olacak.

Bunun dışında kalemde gözle görülür bir değişikliğin bulunmayacağı belirtiliyor. Apple Pencil 2 fiyatı da 99 dolar olarak belirlenmiş durumda. Apple Pencil 2 çıktığında ilk jenerasyonun biraz ucuzlayabileceği belirtiliyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK