PAYLAŞ

Apple, Samsung’un en güçlü olduğu Güney Kore pazarına büyük bir yatırıma hazırlanıyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

Akıllı telefon pazarının iki dev ismi Apple ve Samsung şimdi de Güney Kore’de karşı karşıya gelecek. Apple sadece online mağazaları ile boy gösterdiği Güney Kore pazarında dev bir mağaza açma kararı aldı. Üstelik mağazanın açılacağı yer, Samsung firmasının doğup, büyüdüğü Seul kenti!

Apple’ın bu kararı, Samsung’a karşı bir kasıt olarak lanse ediliyor. Çünkü, neresinden bakarsanız bakın, Güney Kore’de mağaza açılacak çok daha verimli bölgeler mevcut.

Üstelik Apple’ın bu mağazaya harcadığı parayı geri kazanması da yıllar sürebilir. Duruma bu şekilde bakında Amerikalı teknoloji devinin tek amacının para kazanmak olmadığı da ortaya çıkıyor.

Apple şimdiden bu dev yatırım için kendine Güney Koreli iş ortakları bulmuş durumda. Ayrıca açılan iş ilanına da binlerce kişinin başvurduğu belirtiliyor.

Bildiğini üzere Güney Kore’de Samsung ve LG gibi iki teknoloji devi akıllı telefon pazarını domine ediyor. Özellikle Samsung buradaki akıllı telefon pazarının çok büyük bir kısmına hakim. Bakalım Samsung cephesinden Apple’ın bu hamlesine herhangi bir yanıt gelecek mi? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK