PAYLAŞ

iPhone 7 henüz yeni satışa sunulmuş olmasına karşın, şimdiden iPhone’un 10. yıl özel modeli konuşulmaya başlandı. İşte Apple’ın yeni iPhone’a özel, yeni teknolojisi.

Apple bazı konularda öncü bir firma olsa da, bazı konularda ise işi ağırdan almayı seviyor. Bu durumun en basit örneğiyse senelerdir merakla beklenen kablosuz şarj teknolojisi.

Apple’ın akıllı telefon pazarındaki en büyük rakibi konumundaki Samsung, kablosuz şarj teknolojisini kullanmaya başlayalı uzun zaman oldu. iPhone kullanıcılarının her sene yeni çıkan iPhone’da kablosuz şarj özelliği beklentisi ise her seferinde hayal kırıklığı yarattı.

iphone-air-charge

Yeni iPhone, Kablosuz Şarjda Çığır Açabilir

Bu haberimiz ise iPhone severleri mutlu edecek nitelikte. Çünkü Apple’a yakın kaynaklar, Amerikalı üreticinin benzersiz bir kablosuz şarj teknolojisi üzerine çalıştığını sızdırdı. Bu şarj teknolojisini 10 yıla özel olarak üretilecek olan iPhone modelinde kullanmayı düşünen Apple, rakiplerine bu alanda da fark atmayı düşünüyor.

Bilindiği üzere şu anki kablosuz şarj teknolojisi bir stant vasıtasıyla çalışıyor. Apple’ın üzerinde çalıştığı yeni teknoloji ise herhangi bir standa gerek duymadan, telefon kullanıcının elindeyken de şarj olmasına imkan sağlıyor.

Kısacası, eğer şarj modülüne belli bir mesafedeyseniz, telefonunun yanınızda da olsa şarj oluyor. Bu gerçekten devrim niteliğinde bir özellik olurdu.

Düşünsenize… Herhangi bir kafeye gidiyorsunuz. Cebinizdeki iPhone, priz, kablo derdi olmadan hemen şarj olmaya başlıyor.

Tabi ki şuandaki en önemli nokta, Apple’ın bu teknolojiyi hayata geçirmesi. Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK