PAYLAŞ

Tayvan’ın en önemli akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Asus, şarjı kolay kolay bitmeyecek bir telefon yaptı. İşte Asus X00GD özellikleri ve detayları.

Son yıllarda akıllı telefon pazarındaki payını önemli derecede arttırmayı başaran Asus, şu aralar batarya konusuna odaklanmış gibi görünüyor. Birçok akıllı telefon kullanıcısının şarj sorununu kökünden kesmek isteyen Asus, batarya teknolojisi konusunda güzel işler çıkarıyor.

Geçtiğimiz gün Asus X00GD ismiyle TENAA’da görünen yeni model de bu durumun son örneği diyebiliriz. İçerisinde tam olarak 4850 mAh gücünde bir batarya bulunduran Asus X00GD, sınıfındaki akıllı cihazlara oranla 3 kat daha fazla pil ömrü sunuyor.

3 Farklı RAM, 3 Farklı Dahili Depolama Seçeneği

1.5GHz hızında 8 çekirdekli işlemciyle gelecek olan Asus X00GD, tercih ettiğiniz modele göre 2,3 ve 4GB RAM kapasitesine sahip olabiliyor. Aynı şekilde telefonun dahili hafızası da tercih ettiğiniz modele göre 16, 32 ya da 64GB olabiliyor.

13 MP’lik ana kameraya 8 MP’lik selfie kamerasının eşlik ettiği Asus X00GD özellikleri ile orta sınıfa göz kırpan bir model.

Az önce de bahsettiğimiz gibi 4850 mAh gücünde bir bataryadan beslenecek olan cihazın ağırlığı ise 169.5 gram. Açıkçası bu ağırlık için batarya boyutunu göz önüne aldığımızda normal diyebiliriz.

Asus X00GD modelinin ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ise henüz kesinlik kazanmış değil. Öte yandan kutudan çıktığında Android Nougat 7.0 ile gelecek olan telefonun gold, rose gold ve black olmak üzere 3 farklı renkte satışa sunulacağını da belirtelim.

BİR CEVAP BIRAK