PAYLAŞ

Kötü günler geçiren Crytek’in akıbeti belli oldu. Crytek; 500 milyon dolarlık yatırım ile Türkiye’ye geliyor. İşte detaylar.

Crysis serisi ile tanıdığımız, Yerli kardeşlerin kurduğu oyun geliştirme stüdyosu Crytek’te, işler uzun zamandır istenildiği gibi gitmiyordu. Çalışanlarına uzun süre ödeme yapamayan Crytek, Star Citizen isimli oyunun da CryENGINE kullanmaktan vazgeçmesi ile büyük bir şok yaşatmıştı.

Cyrtek, 20 Aralık’ta oyunlar geliştirmeye devam edeceğini ve oyun teknolojilerine tekrardan odaklanacağına dair gelecek planlarını açıklamıştı.

Dün sabah Başbakan Binali Yıldırımın da katıldığı Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreni’nde yaptığı konuşma oyun severleri heyecanlandırdı. Yıldırım;

“Almanya’da yaşayan Giresunlu delikanlı var, o dünyadaki bu oyunların liste başı olanını o yapıyor, Türkiye’ye gelip yatırım yapacak, öngördüğü yatırımda 500 milyon dolar. Anlattıklarını benim havsalam zor alıyor, anlamıyor, başka bir dünya anlatıyor. Ama düşünce, geleceğin böyle olacağını anlamak çok zor değil.’’ dedi.

Başbakan Binali Yıldırım konuşması esnasında şirket adı vermese de konuşması esnasında bahsettiği Giresunlu delikanlı, Crytek’in kurucularından, Cevat Yerli. Başbakan bu konuşmasından sonra ne Yerli kardeşlerden, ne de ekibin başka bir üyesinden 500 milyonluk yatırım hakkında bir açıklama gelmedi.

Crytek‘in 500 milyonluk yatırımla Türkiye‘ye gelmesi, ülkemizin oyun sektöründeki makus kaderini de değiştirecektir. Crysis 4 neden İstanbul’da geçmesin? Değil mi?

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK