PAYLAŞ

Bilindiği üzere bir süredir, Bim’in iPhone X satacağına dair söylentiler ortada dolaşıyor. Hali hazırda ne Bim, ne de Apple Türkiye cephesinden bu konu hakkında bir açıklama gelmiş değil. Kafalarda ise aynı soru işareti mevcut. Normal piyasa fiyatı 5500 – 6100 TL bandında olan iPhone X’i Bim nasıl satacak? Peki biz de şu soruyu soralım. Bim iPhone X satışı başladı mı? İşte yanıtı.

Bim iPhone X satışı henüz başlamadı

Bim’in iPhone X satışı yapıp yapmayacağına dair en net bilgiyi Bim çalışanları bilir diye düşündük. Sözüm ona 9 Mart sabahı iPhone X, Bim’de 4999TL’den satışa sunulacak ve uzun kuyruklar oluşacaktı. Bu sabah erken saatlerde, farklı semtlerdeki Bim mağazalarına uğradık. Ne mağazaların önünde kuyruk, ne de camların Bim afişi vardı. Dahası, içeride satılan herhangi bir Apple ürünü de bulunmuyordu.

Doğal olarak bu işin aslını personele sorduk. Konuştuğumuz tüm personeller hemen hemen aynı yanıtı verdi. “Öyle bir söylenti var. Fakat bize bir şey söylenmedi. Biz de bekliyoruz.”

Yani uzun lafın kısası, onlar da aynı bizim gibi Bim’in iPhone X satacağına ilişkin haberleri medyada okumuşlar. Belki Bim’in bile böyle bir ürün satacağından haberi yoktur. Sonuç olarak an itibari ile satılmış bir ürün mevcut değil. Böyle giderse mevcut olması da pek olası görünmüyor.

Elbette Bebek, Etiler, Beşiktaş gibi semtlerde bulunan Bim’lerde satışa sunulduysa diyecek pek birşey yok.

Güncelleme: Bim yaptığı açıklamada iPhone X satışının yalnızca 4 şehir ve 7 mağazada gerçekleştiğini duyurdu. Bu şehirler, Gaziantep (1), Diyarbakır (1), Sivas (1) ve İstanbul (4) oldu. İstanbul’da ise Sultanbeyli, Tuzla, Pendik ve Maltepe Bim şubeleri iPhone X satışına başladı. 7 şubedeki toplam stok sayısı yalnızca 1500.

iPhone 11 hakkındaki ilk detaylar için tıklayın

BİR CEVAP BIRAK