PAYLAŞ

Yarın son bulacak olan Black Friday indirimleri tüm hızıyla devam ediyor. İşte Black Friday iPhone 7 fiyatları ve fazlası.

25 Kasım’da başlayan Black Friday indirim kuşağı (ülkemizde yaygın olarak Kara Cuma olarak da adlandırılıyor) yarın son bulacak. Peki Black Friday iPhone 7 fiyatlarını nasıl etkiledi? Dahası şuan satışta olan iPhone modelleri bu indirim kampanyasından nasıl etkilendi? Sizler için bu durumu araştırdık.

Aslen Black Friday ülkemizdeki iPhone 7 fiyatlarını çok fazla etkilemedi. Zira bazı mağazalar Kara Cuma’yı çok yanlış anlamış olacaklar ki, 3100TL’ye satmaya devam ettikleri iPhone 7’nin yanına 4000TL yazıp üzerine çizik atarak akıllarınca kendilerini indirim yapmış gibi gösteriyorlar.

Bu düzenbazlıklar bir yana ülkemizde Kara Cuma diye gerçekten indirim yapan yerler de oldu. Mesela Turkcell, iPhone 7 fiyatını 2.989TL’ye (Peşin alımlarda) çekerken, BİM ise fiyatı 2.999 TL olarak belirledi.

iphone7-fiyat

Amerika’da iPhone 7 Fiyatı 700 Dolar

Peki fiyatlar yurt dışında nasıldı? Örneğin Amerika’da Black Friday iPhone 7 fiyatlarını önemli oranda etkiledi. Zira Black Friday öncesi 700 dolar olan iPhone 7 fiyatı, şimdilerde 620 dolara kadar inmiş durumda. 32 GB iPhone 6S fiyatı ise şuan 500 dolar. Apple’ın 4 inçlik son iPhone modeli iPhone SE ise 430 dolardan satılmakta.

Örneğin iPhone 6s’i ABD’den alırsanız, şu anki dolar kuruyla yaklaşık olarak 1800 TL gibi bir meblağa denk geliyor. Telefonu ülkemizde kullanabilmek adına pasaport ve vergi işlemlerine 300 TL harcadığınızı düşünürsek, 1 yıl Apple garantili bir iPhone 6s’i 2100 TL gibi bir fiyata edinmiş olacaksınız. Bu telefonun şu anda ülkemizdeki en ucuz satış fiyatı ise 2.600 TL. Karar sizlerin.

BİR CEVAP BIRAK