PAYLAŞ

Kara Cuma olarak da bilinen Black Friday 2016’ya sadece 2 gün kaldı. Peki Black Friday Türkiye indirimleri nasıl olacak? İşte detaylar.

Avrupa’nın birçok ülkesinde ve Amerika’da Noel kutlamalarının ilk günü Black Friday yani Kara Cuma olarak adlandırılıyor. Bu sene 25 Kasım’a denk gelen Black Friday (Kara Cuma) ülkemizde de belli başlı mağazalarda kutlanacak.

Kara Cuma’nın en önemli özelliği bugünde elektronik ürünlerde önemli indirimlerin olması. Elektronik ürünler haricinde giyim ve diğer sektörlerde de hatırı sayılır indirimlerin yapıldığını söylemek mümkün.

Peki bizim kültürümüzle uyuşmadığı halde Black Friday Türkiye ‘de nasıl kutlanacak. Aslında Black Friday’in bizim için anlamı Noel kutlamalarının ilk gününden ziyade, yılın en önemli indirim günlerinden biri olması.

amazin

Ülkemizde Black Friday için indirim yapan mağaza sayısı oldukça kısıtlı diyebiliriz. Bu durum da bizleri ister istemez online alışveriş yapabileceğimiz e-ticaret sitelerine yönlendiriyor.

Apple Black Friday için İndirim Yapabilir

Örneğin Amazon, 25 Kasım Black Friday için Türkiye’ye özel Türkçe dil desteği ve ücretsiz kargo kampanyası başlattı. Dolayısıyla Amazon’da yer alan indirimlerden gönlünüzce yararlanmanız mümkün.

Öte yandan Apple’ın da ülkemizde yer alan Apple Store şubelerinde Black Friday indirimleri sunması bekleniyor. Tabi bu durum henüz netleşmiş değil.

Black Friday indirimlerinden en çok yararlananlar ise hiç kuşkusuz oyun severler. İnternetten oyun almak çok basit olduğundan, Steam, PSN ve Xbox Live’da gerçekleşen indirimlerden rahatlıkla yararlanabiliyorlar.

Yine de siz siz olun 25 Kasım’da elektronik mağazaların online alışveriş sayfalarına bir göz atın.

BİR CEVAP BIRAK