PAYLAŞ

Varlığı geçtiğimiz ay BlackBerry CEO’su tarafından da doğrulanan BlackBerry Mercury özellikleri tüm hatlarıyla ortaya çıktı. İşte detaylar.

Bir süredir ortalarda dolaşan BlackBerry Mercury hakkındaki söylentiler, geçtiğimiz ay BlackBerry CEO’su John Chen’in açıklamalarıyla son bulmuştu. Chen, BlackBerry Mercury özellikleri ile ilgili bir şey söylemese de cihazın varlığını doğrulamıştı.

Geçtiğimiz gün Weibo’da ortaya çıkan iki yeni görse ve bir takım bilgilerle birlikte, BlackBerry Mercury özellikleri de kesinleşmiş oldu.

blackberry-mercury-ozellikleri

BlackBerry Mercury Özellikleri

BlackBerry Mercury teknik özellikleri ile ilgili bilgi vermeden önce, telefonun tasarımına bir değinelim. Yukarıdaki fotoğrafta da göründüğü üzere BlackBerry Mercury, tasarım çizgisi açısından firmanın eski telefonlarını fazlasıyla andırıyor. BlackBerry, kendisiyle özdeşleşmiş olan manuel qwerty klavyeden Mercury modelinde de vazgeçmemiş diyebiliriz.

BlackBerry Mercury teknik özelliklerine gelecek olursak, cihaz gücünü Qualcomm imzalı 2.0GHz hızında çalışan bir CPU’dan alacak. 3GB RAM bulunan BlackBerry Mercury’nin dahili depolama alanı ise 32GB. 18 MP’lik ana kameraya 8 MP’lik selfie kamerasının eşlik ettiği telefonun işletim sisteminin ise Android 7 Nougat olması bekleniyor (Bu arada Weibo kullanıcıları resimlerde görüntülenen işletim sisteminin Nougat olmadığı yönünde hemfikir.)

BlackBerry Mercury özellikleri baz alındığında orta sınıf bir akıllı telefon görüntüsü çiziyor. Fakat BlackBerry’nin fiyat politikasını göz önüne aldığımızda bu cihazın fiyatının da 450-600 dolar arasında olacağını tahmin etmek pek de güç değil diyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK