PAYLAŞ

Bu hafta 5 yeni film vizyona giriyor. Bilindiği üzere Sonbahar ve Kış ayları, vizyona giren film sayısı bakımından biraz sönük geçer. Fakat bu hafta, son derece kaliteli yapımlar beyaz perde de boy gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta sinema severler için son derece iyi geçmişti. Zira merakla beklenen Dağ 2 ve Dr. Strange gibi iki yapım beyaz perde de boy göstermişti. Özellikle Dağ 2, ilk haftasında yaklaşık olarak 500.000 kişi tarafından izlenerek haftanın en çok gişe yapan filmi olmayı başardı.

Benim Adım Feridun

Bu haftanın filmlerine baktığımızda ise ilk dikkat çeken yapım başrollerini Halil Sezai ve Büşra Pekin’in paylaştığı Benim Adım Feridun oluyor. Çağan Irmak’ın Mahir Ünlü Eriş’in aynı adlı eserinden beyaz perdeye taşıdığı film birçok sinemada eş zamanlı olarak seyirciyle buluşacak.

Canavarların Çağrısı (A Monster Calls)

İzleyenleri 12 yaşındaki bir çocuğun fantastik dünyasına davet eden Canavarların Çağrısı, özellikle fantastik filmlerden hoşlananların gitmesi gereken bir yapım. J.A Bayona’nın yönettiği film, Patrick Ness’in ödüllü romanından sinemaya uyarlandı.

Geliş (Arrival)

Bu haftanın kuşkusuz en ilginç filmi Kanadalı yönetmen Denis Villeneuve’nün yönettiği Geliş (Arrival) isimli yapım. Bir bilim kurgu yapımı olan filmde uzaylılar ile ilk temas konu ediliyor.

Kaptan Fantastik (Captain Fantastic)

Kaptan Fantastik, ilk bakışta bir süper kahraman filmi hissi uyandırsa da konusu bundan çok farklı. Altı çocuğunu, kendi imkanlarıyla, medeniyetten çok uzak bir bölgede yetiştirmeye çalışan bir babanın hikayesinin kaleme alındığı filmde yönetmen koltuğunda Viggo Mortensen var.

Rus’un Oyunu

Bu hafta vizyona giren bir diğer Türk filmi ise Levent Özdemir’in yönettiği Rus’un Oyunu isimli yapım. Rus’un Oyunu ünlü bir iş adamına yapılan şantaj sonrasında gelişen olayları konu ediniyor.

BİR CEVAP BIRAK