PAYLAŞ

Sinema severleri bu hafta animasyondan tutun da korku türüne kadar bir çok yeni film bekliyor. İşte bu hafta vizyona giren filmler.

Bu hafta sinema severleri üçü Türk beşi yabancı olmak üzere 8 tane yeni film bekliyor. Bu kadar bol filmin çıktığı haftada en dikkat çeken isim ise Jennifer Lawrence ve Chris Pratt’in başrollerini paylaştığı Uzay Yolcuları (Passengers). Sizleri daha çok merakta bırakmadan bu hafta vizyona giren filmler ile baş başa bırakalım.

American Honey

Andrea Arnold’un yazıp yönettiği ve prömiyerini Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren American Honey, başrolünde Transformer’dan hatırlayacağımız Shia LaBeouf var. Filmin konusu ise uzun bir yolculuğa çıkmış bir grup gencin antolojisi.

Felak

Mehmet Emin Şimşek’in yönettiği Felak, yapılan büyüler sonrası karanlık varlıkların musallat olmasıyla hayatları tehlikeye giren insanları konu ediniyor.

Gölge

Burak Donay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Gölge, Gülay’ın geçirdiği bir hastalık yüzünden hayatları değişen Gülay ve Tarık çiftinin hayatını anlatıyor.

Hep Yek 2

Hep Yek filminin devam halkası olan Hep Yek 2’nin yönetmen koltuğuna Orçun Benli oturuyor. Usta oyu kadrosuyla dikkat çeken filmin konusu karakter meceralarını kaldığı yerden anlatmaya devam ediyor.

Kabakçığın Hayatı (Ma vie de Courgette)

Bu haftanın tek animasyon filmi Kabakçığın Hayatı. Claude Barras’ın yönetmenliğini üstlendiği, prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan Kabakçığın Hayatı sinema severlere iç ısıtan bir animasyon deneyimi sunuyor.

Sebastian Sevgili Dostum (Belle et Sebastien, L’aventure Continue)

Christian Duguay’in yönettiği Sebastian Sevgili Dostum, Cécile Aubry’nin 1965 yılında yayınlanan ünlü romanından tanıdık karakterlerin başından geçenleri aktarıyor.

Queen of Katwe

Mira Nair’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmin konusu satranç oynayarak hayatı değişen Ugandalı bir kızın hikayesini anlatıyor.

Uzay Yolcuları (Passengers)

Bu haftanın dikkat çeken filmi Uzay Yolcuları filminin başrollerinde Jennifer Lawrence ve Chris Pratt oynuyor. Uzay Yolcuları filminin konusu ise bir uzay gemisinde vaktinden 90 yıl önce uyanan iki insanın gizemli macerasını ele alıyor.

BİR CEVAP BIRAK