PAYLAŞ

Sinema severleri dolu dolu bir hafta bekliyor. Bu haftanın en dikkat çeken yapımları arasında ise Görümce isimli film var. İşte bu hafta vizyona giren filmler.

Bu hafta 4’i Türk filmi olmak üzere tam 7 film vizyona giriyor. Bu hafta vizyona giren filmler arasında en dikkat çeken yapım ise Gupse Özay’ın senaryosunu yazıp, başrolünü oynadığı Görümce isimli yapım. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu hafta vizyona girecek olan yapımlar ve daha önce yayınlanmış olan tanıtım videoları ile başbaşa bırakalım.

Babamın Kanatları

Türk sinemasının usta isimlerinden Kıvanç Sezer’in yazıp yönettiği Babamın Kanatları, kanser hastası bir gencin hikayesini konu ediniyor. Filmin ana teması ise önlenebilir işçi ölümleri üzerine şekillendirilmiş durumda.

Görümce

Kocan Kadar Konuş filmiyle ününe ün katan Kıvanç Baruönü’nün yönetmen koltuğunda oturduğu Görümce, kardeşini evleneceği kızdan kıskanan bir kadının hikayesine odaklanıyor. Görümce’nin senaryosu ise aynı zamanda filmin başrol oyuncusu olan Gupse Özay’a ait.

Kahraman Ördek

Bu haftanın animasyon filmi, Viktor Lakisov’un kaleminden çıkan Kahraman Ördek. İki farklı ördek türünün, dış tehditlere karşı kenetlenmesini konu edinen yapım, çocuk izleyiciler için iyi bir seçenek gibi görünüyor.

Karanlıklar Ülkesi: Kan Savaşları (Underworld: Blood Wars)

Sinema tarihinin en uzun soluklu serilerinden biri olan Karanlıklar Ülkesi’nin yeni filmi de bu hafta vizyona giren yapımlar arasında yer alıyor. Anna Foerster’in yönettiği yapım, Lycan ve Vampir ırklarının savaşına odaklanıyor.

Kümes

Bu hafta vizyona giren Türk filmlerinden bir diğeri de Kümes. Oyunculuğuyla tanıdığımız Ufuk Bayraktar’ın yönetmen koltuğundaki ilk uzun metrajlı film deneyimi olan Kümes, 1950 yılında ufak bir köyde yaşayan ailenin hikayesini konu ediniyor.

Müttefik (Allied)

Bu hafta vizyona giren yapımlar arasında aksiyon yükünü çeken film ise Müttefik. Film 1942 yılında Kuzey Afrika’da Marianne Beausejour ve Max Vatan isimli iki savaşçının hikayesini anlatıyor.

Sevdam Gözlerinde Kaldı

Bir helikopter kazasında kaybettiğimiz siyasetçi Muhsin Yazıcıoğlu’nun vefatını farklı bir bakış açısıyla anlatan Sevdam Gözlerinde Kaldı’nın senaryosu Ahmet Yenilmez ve Özge Aras’a ait.

BİR CEVAP BIRAK