PAYLAŞ

Sinema severleri bu hafta bol filmli günler bekliyor. Bu haftanın en dikkat çekici filmi ise Dönerse Senindir. İşte bu hafta vizyona giren filmler.

Bu hafta sinema severleri 5’i Türk 5’i yabancı olmak üzere 10 film bekliyor. Bu haftanın en dikkat çekici filmi ise Murat Boz, İrem Sak ve Yasemin Allen gibi popüler isimlerden oluşan kadrosuyla dikkat çeken Dönerse Senindir.  Sizleri daha çok merakta bırakmadan filmlerin tanıtım videoları ile yalnız bırakalım.

Assassin’s Creed

Sevilen video oyunu Assassin’s Creed’in aynı isimli sinema uyarlaması, video oyun uyarlamalarının talihini değiştirme iddiasıyla vizyona giriyor. Assassin’s Creed filminin konusu ise İspanyol Engizisyonu’nda Suikastçi Callum Lynch’in hayatını anlatacak.

Değiştir Bakalım

Eda Fatma Gürbüz’ün yönettiği Değiştir Bakalım, bir kasabada kadın ve erkek rollerinin değişiminden bir komedi yakalamaya çalışıyor.

Dönerse Senindir

Son yılların popüler isimleri Murat Boz, İrem Sak ve Yasemin Allen gibi kişileri kadrosunda bulunduran filmin yönetmenliğini Erol Özlevi yapıyor. Dönerse Senindir filminin konusu ise aşkını geri kazanmaya çalışan Mehmet’in hikâyesini ele alacak.

Florence (Florence Foster Jenkins)

Stephen Frears’ın yönetmenliğini üstlendiği, başrollerinde Meryl Streep ve Hugh Grant’in yer aldığı Florence (Florence Foster Jenkins), 1868 – 1944 yılları arasında yaşamış Florence Foster Jenkins’in gerçek hikayesi anlatıyor.

Gizli Güzellik (Collateral Beauty)

Will Smith, Kate Winslet, Edward Norton, Helen Mirren, Keira Knightley, Naomie Harris ve Michael Pena gibi ünlü isimlerden oluşan dev kadrosuyla dikkat çeken Gizli Güzellik, Manhattanlı bir reklam yöneticisi olan Howard’ın sakin ve güzel yaşamı büyük bir trajedinin gerçekleşmesi ile değişir.

Hasret Bitti

Zeynep Yalgın’ın yazdığı, Ayhan Özen’in yönetmenlik koltuğunda oturduğu Hasret Bitti, Almanya’dan yurda dönüş yapan Bitti ailesinin yaşadıklarını anlatıyor.

Kaçış

Kenan Kavut’un yazıp yönettiği Kaçış’ın oyuncu kadrosunda Ali Suliman, Jale Arıkan, Muhammed Cangören, Mustafa Avkıran gibi isimler yer alıyor.

Kartopu Savaşları (Snowtime!)

Bu haftanın tek animasyon filmi olan Snowtime! Yönetmenliğini Jean-François Pouliot ve François Brisson yapıyor. Snowtime’ın konusu ise küçük bir köyde yaşayan çocukların büyük kartopu savaşını konu ediniyor.

Meçhul Kız (La fille inconnue)

Dardenne Kardeşlerin yazıp yönettiği Meçhul Kız, hırslı bir pratisyen hekim olan Jenny’nin trajik bir olayı aydınlatmaya yönelik mücadelesini ele alıyor.

Siyah Karga 

M. Tayfur Aydın’ın yazıp yönettiği Siyah Karga, memleketi İran’a dönmeye çalışan Sara’nın yolculuğuna odaklanıyor.

BİR CEVAP BIRAK