PAYLAŞ

Bu hafta, sinema salonları dolacak gibi görünüyor. Zira bu hafta uzun zamandır merakla beklenen filmlerden biri olan Çakallarla Dans 4 te vizyona giriyor.

Son birkaç aydır sinema severler açısından hayli keyifli geçiyor diyebiliriz. Zira hemen hemen her hafta 5-6 yeni film vizyona giriyor. Dahası bu filmlerden en az bir tanesi, gişe yapabilecek yapım kategorisinde oluyor.

Bu hafta vizyona giren filmlere baktığımızda ilk dikkat çeken isim Çakallarla Dans 4 oluyor. İlk 3 filmin devamını konu edinen yapımda yine Şevket Çoruh, İlker Ayrık, Timur Acar ve Murat Akkoyunlu bulunuyor.

Başrollerini Atiye ve Tayanç Ayaydın’ın paylaştığı Bana Git De’de bu haftanın dikkat çeken yapımlarından biri. İnsanoğlunun varoluşunu sorgulamak için yollara çıkan iki bireyin yolculuğunu konu edinen yapım, sanatsal yönüyle ön plana çıkıyor.

Aaron ve Austin Keeling’in ortaklaşa beyaz perdeye taşıdıkları Lanetli Ev (The House On Pine Street), bu haftanın tek korku filmi olarak dikkat çekiyor. Film, 7 aylık hamile bir bayan olan Jennifer’ın taşındığı evde başından geçenleri konu ediniyor.

Bu hafta beyaz perdede izleme fırsatı bulacağımız bir diğer yabancı film ise Pastoral Amerika. Film 1960’ların toplumsal ve siyasal olaylarını, bir ailenin gözünden bizlere sunuyor.

Usta oyuncu Mel Gibson’un yönetmenlik koltuğunda oturduğu Savaş Vadisi (Hacksaw Ridge) bu haftanın en dikkat çeken yabancı filmi konumunda. Film, 2. Dünya Savaşı’nda savaşmayı reddeden ve kurşun dahi sıkmadan onlarca insanın hayatını kurtaran Desmond T. Doss’un hikayesini konu ediniyor.

Bu hafta vizyona giren son filmimiz ise Frantz. Sanatsal yönü ağırlıklı olan Frantz, savaşın ardından hayata yeniden adapte olmaya çalışan insanların yaşadıklarını anlatıyor.

BİR CEVAP BIRAK