PAYLAŞ

Sinema severleri bu hafta normale göre durgun bir hafta bekliyor. Bu hafta sadece bir tane Türk filmi vizyona girecek. İşte bu hafta vizyona giren filmler.

Bu hafta sinema severleri biri Türk dördü yabancı olmak üzere 5 yeni film bekliyor. Bu haftanın en dikkat çeken filmi ise Çalgı Çengi İkimiz. Sizleri daha fazla sıkmadan bu hafta vizyona giren filmlerle baş başa bırakalım.

Ağ (The Net)

Kendine has filmleriyle dikkat çeken Kim ki-Duk, yeni filmi Ağ’da Güney Kore’ye sürüklenen Kuzey Kore vatandaşı bir balıkçının hikâyesini anlatıyor.

Anthropoid

Ünlü oyuncular Jamie Dornan ve Cillian Murphy’nin başrollerini paylaştığı Anthropoid filminin konusu ise Nazi faşizminin mimarlarından SS generali Reinhard Heydrich’e planlanan suikast operasyonunu anlatıyor.

Çalgı Çengi İkimiz

Ahmet Kural ve Murat Cemcir ikilisinin yeni filmi Çalgı Çengi İkimiz bu haftanın dikkat çekici filmi. Çalgı Çengi ile tanıştığımız Gürkan ve Salih’in maceraları ara verdikleri yerden devam ediyor. Filmin konusu ise sünnet, düğün, nişan gibi çeşitli organizasyonlarda müzisyenlik yapan ve mafyayla münasebette bulunmak zorunda kalan ikili bu durumdan kurtulmaya çalışacak.

Snowden

Eski NSA çalışanı Edward Snowden, 2013 yılında NSA (Ulusal Güvenlik Dairesi) tarafından yürütülen gizli küresel izleme ve takip sistemlerinin detaylarını ifşa etmiş, bunun sonucunda adil yargılanmayacağı gerekçesiyle Rusya’ya iltica etmişti. Yakın tarihin en büyük ifşalarından biri olan bu olayın sinemaya uyarlamasında yönetmen koltuğunda Oliver Stone otururken, Snowden’ı Joseph Gordon-Levitt canlandırıyor.

Sonsuzluk Ormanı (The Sea of Trees)

Gus Van Sant’in yönetmeliğini yaptığı ve başrollerinde Matthew McConaughey ve Ken Watanabe bulunuyor. Filmin konusu ise yaşadığı trajedi sonrası Japonya’daki İntihar Ormanı’na giden Arthur’un hikâyesini konu ediniyor.

BİR CEVAP BIRAK