PAYLAŞ

Samsung Galaxy S8’i satışa sunmadan Çinliler çakma Galaxy S8 yaptı. İşte gerçeğine tıpatıp benzeyen Çin malı Galaxy S8’in özellikleri.

Bir ara ülkemizde de Çin malı iPhone’lar hayli yaygındı. Dış görünüşü birebir iPhone’a benzeyen bu telefonlar, teknik özellikleri itibariyle giriş segmentine hitap eden Android işletim sistemi bazlı cihazlardı. Bu telefonların bu kadar popüler olmasının temel nedeni ise o zamanlar iPhone fiyatlarının insanlara hayli fazla gelmesiydi. Şimdi de aynı durum Galaxy S8 için geçerli olacakmış gibi görünüyor.

Samsung’un önümüzdeki dönemde satışa sunacağı Galaxy S8 fiyatının 800 ila 1000 Euro arasında olması bekleniyor. Şu anda piyasadaki üst segment telefonlardan bile 100-150 Euro daha pahalı olan bu cihazın herkes tarafından satın alınamayacağı da acı bir gerçek.

Fakat bunu düşünen Çinliler, Galaxy S8’e tıpatıp benzen çakma Galaxy S8 ürettiler. Çakma Galaxy S8 için yayınlanan resimlere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görüldüğü üzere çakma Galaxy S8 ile orjinal Galaxy S8 arasında gözle görülür bir farklılık bulunmuyor. İki telefon arasındaki tek fark orjinal Galaxy S8’de bulunan Bixby tuşu. Zira çakma S8’de bu tuş yer almıyor. Ayrıca telefonun arka tarafında bulunan parmak izi okuyucusu da kameranın sağına değil soluna yerleştirilmiş.

Fakat bu iki ufak farklılık haricinde çakma S8 ile orjinal S8 arasındaki farkı sadece dış görünüşten anlamak pek de mümkün görünmüyor. Bu arada dip not olarak çakma Galaxy S8 fiyatının 150 Euro civarında olduğunu da belirtelim. Bu fiyata nasıl bir sisteme sahiptir artık varın siz düşünün.

BİR CEVAP BIRAK