PAYLAŞ

Apple, kurdaki dalgalanışı fiyatlara yansıtmaya hazırlanıyor. Peki Apple ürünleri ne kadar zamlanacak? İşte detaylar.

Akıllı telefon piyasasının lider isimlerinden Apple, Dolar-TL arasında oluşan kur farkını, fiyatlarına yansıtmaya hazırlanıyor. Firmadan yapılan açıklamada, 3 ülkedeki fiyatlara yüzde 25’e varan zamlar yapılacağı belirtildi.

Bu 3 ülke arasında ne yazık ki Türkiye’de bulunuyor. Diğer ülkeler ise Hindistan ve İngiltere. Bu listede İngiltere’nin de bulunması size biraz garip gelmiş olabilir. Fakat İngilizler Avrupa Birliği’nden çıktıktan sonra ekonomi anlamında çok da parlak günler geçirmiyor.

Ülkemizdeki durum ise malumunuz. 2-3 ay önce 3 TL olan Dolar şu aralar 4 TL’yi zorluyor. Hal böyle olunca, bazı ithal ürünlere zam gelmesi de kaçınılmaz oluyor.

Hatırlanacağı üzere Apple daha önce de benzer bir zam politikası izlemiş, özellikle Mac’lerin fiyatı hatırı sayılır bir biçimde artmıştı.

Eğer bu aralar bir Apple ürünü almayı düşünüyorsanız elinizi çabuk tutmanızı öneririz.

İlk Zam App Store’a!

Apple ilk zammı ise App Store’a yapacak. Firma, önümüzdeki bir kaç gün içerisinde App Store’da yer alan tüm uygulamaların fiyatını yüzde 25 oranında arttıracak. Örneğin bugün 30 TL’ye satılan bir Super Mario Run, önümüzdeki günlerde 37.5 TL gibi bir fiyattan satılmaya başlanacak.

Belki App Store’a gelecek olan zam kullanıcıları çok etkilemeyecektir fakat, iPhone ve Mac’lere gelecek olan zamlar can sıkabilir. Şimdilik beklemedeyiz.

BİR CEVAP BIRAK