PAYLAŞ

Genelde sahte markalar için “çakma” ifadesini kullanırız. Ülkemizde de birçok çakma ürün satılmakta. Fakat emin olun hiç biri bu kadar da ileri gitmemiştir.

Patent ve isim hakları olaylarının daha gündeme gelmediği zamanlarda, dileyen dilediği ürünü, dilediği isim ve logo altında çıkartabiliyordu. Fakat artık şartlar değişti. İsim hakkı, logo kullanımı diye bir gerçek var. Var olmasına var da, bazıları bu durumu pek de sallamıyor diyebiliriz.

Bu Kadarına da Pes Dedirtecek Cinsten!

Bildiğiniz üzere ülkemizde de birçok çakma ürün satılıyor. Özellikle spor giyim üzerine bu alanda önemli bir ticari paya sahibiz. Mikelar, Acilidaslar, Zumalar daha neler neler. Fakat bizim çakma ürünlerimiz, yine aynı sektörde olduğu için fazla dikkat çekmiyor ama yurt dışında öyle çakma ürünler var ki…

Zira adamlar Google’dan tuvalet kağıdı, iPhone’dan ayakkabı, WhatsApp’tan da giyim dükkanı logosu yapmışlar. Anlayacağınız taklitte, hilede, hurda da sınır tanımamışlar. Bu performanslarıyla kuşkusuz dünyanın en çakma markaları olmaya adaylar diyebiliriz. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri dünyanın en çakma markalarıyla başbaşa bırakalım.

BİR CEVAP BIRAK