PAYLAŞ

Elektrikli otomobiller gün geçtikçe hayatımıza daha fazla girmeye başladı. Peki dünyanın en hızlı elektrikli otomobili hangisi? İşte bu sorunun yanıtı.

Teknolojinin gelişmesi, kendisini her alanda hissettirmeye devam ediyor. Bu durumu basit bir şekilde örneklemek gerekirse, çevremizdeki neredeyse tüm elektronik aletlerin “akıllanması” tüm olayı özetlemeye yetecektir.

Elbette teknolojinin hızlı bir şekilde gelişim göstermesi, otomobiller üzerinde de olumlu etkiler yarattı. Bu etkilerin en önemlileri ise elektrikli ve otonom araçların üretiminde hız kazanılması diyebiliriz.

Hali hazırda otonom otomobil sektörü daha emekle aşamasında olsa da, elektrikli otomobil sektörü, çoktan yürümeye başladı bile.

Hemen hemen tüm büyük otomobil üreticileri bir ya da birkaç modeline “elektrikli” seçeneğini de ekledi.

Peki elektrikli otomobil sayısı günden güne artarken bunların içerisinde en hızlısı hangisi hiç merak ettiniz mi?

Nio EP9 Asfaltı Ağlatacak!

Geçtiğimiz gün NextEV, dünyanın en hızlı elektrikli otomobili olan Nio EP9 modelini resmi olarak tanıttı. Son derece şık bir tasarıma sahip olan Nio EP9 sadece dış görünümüyle bile ben dünyanın en hızlı elektrikli otomobiliyim diye bağırıyor diyebiliriz.

Çevre dostu bir canavar olan Nio EP9 yani namı diğer dünyanın en hızlı elektrikli otomobili, yakında seri üretime geçecek.

Nio EP9’un geliştiricisi olan NextEV yetkilileri, bu otomobilin sıradan bir araç olmaktan çıkıp insanların yaşam tarzı olmasını istediklerini belirttiler. Peki bu otomobilin fiyatı ne kadar? Orası şimdilik belli değil fakat ucuz birşey olmayacağı kesin gibi duruyor. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri diğer dünyanın en hızlı elektrikli otomobili Nio EP9 görselleriyle başbaşa bırakalım.

BİR CEVAP BIRAK