PAYLAŞ

Zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış diye bir sözümüz var. İşte bu yazımız tam da bu sözün doğruluğunu ispatlar nitelikte. İşte dünyanın en pahalı arabaları.

Ülkemizde yaşayan geniş bir kitle artık arabanın lüks olmaktan çıkıp, doğal bir ihtiyaç haline geldiğini düşünüyor. Eskiden orta düzey araçlar bile sadece zengin insanlarda bulunurken, teknolojinin ilerlemesi ve sanayi devriminin ardından bu düzen hayli değişti diyebiliriz.

Zira artık asgari ücretle çalışan insanlar bile bir şekilde araba sahibi olabiliyor. Peki arabalar gerçekten artık lüks olmaktan çıktı mı? Bu sorunun cevabı kimisine göre evet, kimisine göreyse hayır.

Evet diyenlerin kendine göre haklı oldukları nokta, arabaya “ayağımı yerden kessin yeter” mantığıyla bakmaları. Hayır diyenlerin gerekçesi ise hala dünyada sayılı kişilerin sahip olabileceği arabaların üretilmesi.

İşte bu yazımız o araçların üzerine. Listemize aldığımız dünyanın en pahalı arabaları size tekrardan araba almanın aslında lüks olduğunu düşündürebilir. Lafı daha fazla uzatmadan dünyanın en pahalı arabaları listemize geçelim. İşte bir numaramız. Yani dünyanın en pahalı arabası.

1- Koenigsegg CCXR Trevita – 4.8 Milyon Dolar

koenigsegg-ccxr-trevita

BİR CEVAP BIRAK