PAYLAŞ

Bir zamanların efsane cep telefonu markası Nokia, sahalara geri dönmeye hazırlanıyor. Finlandiya kökenli firma, MWC 2017’de sahnede olacak. İşte detaylar.

Nokia efsanesini hatırlamayanınız yoktur. O 5110’la başlayan, 3310’la devam eden fırtına hala akıllardan çıkmış değil. Cep telefonu pazarını neredeyse tekeline geçiren Nokia, akıllı telefon devrimine ayak uyduramayınca iflas bayrağını çekmek zorunda kalmıştı.

Microsoft bünyesinde son çırpınışlarını veren Nokia, son olarak özüne dönmeye karar vermiş ve kabuğuna çekilmişti.

Son zamanlarda Nokia’nın yeni bir akıllı telefon modeli üzerinde çalıştığı sıkça dile getiriliyordu. Bugün ortaya çıkan bir haber, bu söylentilerin doğruluğunu da kanıtlamış oldu. Nokia’nın isim ve üretim haklarını elinde bulunduran Finlandiyalı HMD Global, MWC 2017’de yer alacağını resmi şekilde açıkladı.

nokia-d1c-akilli-telefon1

HMD Global’in MWC 2017’de yer alması tek bir anlama geliyor. Nokia’nın yeni modelleri MWC 2017’de görücüye çıkacak. Zira hali hazırda Finli firmanın elinde başka bir mobil firma bulunmuyor.

Nokia D1C Duyurusuna Kesin Gözüyle Bakılıyor

Öte yandan MWC 2017’de Nokia D1C isimli orta sınıf bir akıllı telefonun duyurulacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Android 7.0 Nougat ile gelecek olan Nokia D1C gücünü ise Snapdragon 430 yonga setinden alacak. 3GB RAM bulunan modelin 16GB ve 32GB olmak üzere iki farklı dahili hafıza opsiyonu bulunacak.

1080p çözünürlüğünde 5.5 inçlik ekranla gelecek olan Nokia D1C modelinde 16MP’lik ana kameraya 8MP’lik ön kamera eşlik edecek.

Özellikleri baz alındığında orta segment bir telefon olan Nokia D1C çıkış tarihi ise henüz kesinlik kazanmış değil. Öte yandan Finli firmanın MWC 2017’de Nokia D1C haricinde, amiral gemisi sınıfında bir model de tanıtması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK