PAYLAŞ

Günümüzde animasyon teknolojisi aldı başını gitti. Öyle animasyonlar yapılıyor ki, insan hayrete düşmeden edemiyor. İşte keşke gerçek olsa diyeceğimiz 10 animasyon karakteri.

Gelişen teknoloji belki de en çok film sektörünün önünü açtı. Öyle ki artık ölen yıldızları bile yeni filmlerde görmemiz mümkün oluyor. Tabi ki bu teknolojinin, bu kadar gelişmesinin ana temelinde bilgisayarlar yatıyor.

Yapımcıların bilgisayarları kullanarak yapamayacakları şey yok desek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira yeşil perde efektleri ile yaptıklarına bakarak bile, bir filmin teknoloji ile ne derece ilişkili olduğunu söylemek mümkün. Eğer yeşil perde efektlerini merak ediyorsanız, aşağıdaki linklere tıklayarak en iyi yeşil perde efektleri yazı dizimize ulaşabilirsiniz.

En iyi yeşil perde efektleri -1 için tıklayın

En iyi yeşil perde efektleri -2 için tıklayın

Öte yandan artık animasyon sektörü de başka bir boyuta geçti. Özellikle oyunlarda kullanılan karakterler o kadar gerçekçi hale geldi ki, hangisinin animasyon, hangisinin gerçek olduğunu ayırt edemez duruma geldik.

Animasyon olayının bir diğer güzel yanı ise, yapımcıların oyuncuların kaprisleriyle uğraşmaması. Soyunmam, öpüşmem, onu yapmam, bunu etmem gibi tavır ve kaprisleri yok. O yüzden animasyon karakterleri günümüzde sıkça tercih edilir konuma geldi. Peki en iyi, en gerçekçi animasyon karakterleri hangileri? İşte keşke gerçek olsa diyeceğimiz 10 animasyon karakteri.

BİR CEVAP BIRAK