PAYLAŞ

Günümüz filmlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelen yeşil perde efektleri, bazen inanılmaz sonuçlar verebiliyor. İşte günümüzün en iyi film efektleri.

Özellikle yüksek bütçeli yapımlarda, yeşil perde olayı sıklıkla tercih edilen bir yöntem. Tabi, adamlarda para olduğu için, bu tarz yöntemleri sonuna kadar kullanıyorlar. Bizim en aksiyon dolu dizimi Kurtlar Vadisi’nde bile böyle hileye hurdaya başvurulmuyor. Neden? Çünkü bizde Polat Alemdar var. Adam ölümsüzlük şifresini yazmış, ne olursa olsun yoluna devam ediyor.

Fakat elin adamı öyle değil. Zaten tek bir can hakkımız var, onu da sette orada burada harcamayalım diyerek, dayanıyor yeşil perdeye.

Tabi şaka bir yana, bu yeşil perde olayı son derece zahmetli ve masraflı bir iş. Çekim aşaması ayrı bir yana, prodüksiyon, görüntü işlemesi vs. bir sürü aşaması var. Yani öyle motor, kayıt, montajda kes yapıştır ile olay bitmiyor.

Neyse gelelim asıl konumuz olan en iyi yeşil perde efektlerine. Geçenlerde zaten bir bölüm yayınlamıştık. Bu da ikinci. Gerçekten çok etkileyici çalışmalar da mevcut. Lafı daha fazla uzatmadan sizleri “vay be… bu da mı gol değilmiş” diyeceğiniz yeşil perde efektleri ile başbaşa bırakalım.

Unutmadan, önceki en iyi yeşil perde efektleri yazısına da şuradan ya da buradan bakabilirsiniz.