PAYLAŞ

En iyi yeşil perde efektlerini okurlarımızla paylaştığımız yazı dizimiz kaldığı yerden devam ediyor. İşte bu haftanın en iyi film efektleri.

Holywood sineması aldı başını gitti. Bu durum inkar edilemez bir gerçek. Adamlar artık neredeyse tüm filmlerini stüdyolarda, kapalı odalarda çekiyorlar.

Belki bu durum eskiden de böyleydi fakat, o zamanlar geniş platolara, geniş alanlar kurulurdu. Örneğin bir vahşi batı filmi çekmek için, adamlar neredeyse sıfırdan vahşi batı kasabası kurarlardı.

Fakat teknolojinin ilerlemesiyle bu durum tamamen değişti. Zira şimdilerde bir iki dekor, arkasına da mavi ya da yeşil perde germek bütün olayın çözülmesini sağlıyor.

Bizim ülkemizde yeşil perde efektleri henüz çok kullanılmıyor. Aslında maliyet olarak çok fazla bir yükü yok lakin bu işi hakkıyla yapabilecek prodüksiyoncu bulmak zor olabiliyor.

Neyse, lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu haftanın en iyi yeşil perde efektleri ile başbaşa bırakalım. İşte bu haftanın en iyi film efektleri.

Bu arada dip not olarak belirtelim, geçtiğimiz haftanın en iyi yeşil perde efektlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.