PAYLAŞ

Sinema sektörü aldı başını gitti desek sanırım pek de yanılmış olmayız. Zira yeşil perde denen olay sayesinde artık her sahne stüdyoda çekiliyor. İşte buna örnek en iyi yeşil perde efektleri.

Her ne kadar ülkemizdeki filmler ağırlıklı olarak komedi ve aşk türevinde olsa da, Hollywood sineması aya ulaşmış durumda. Hemen hemen tüm aksiyon filmlerinde izleyicilere müthiş efektler sunmayı başarıyorlar.

İnsanlar Hollywood’tan çıkma aksiyon filmlerini izlerken “vay be bunu nasıl yapmışlar” demekten kendini alamıyor. Aslında bu sorunun cevabı iki kelime de gizli. Yeşil perde. Yabancıların Green Screen, bizlerin ise yeşil perde olarak adlandırdığı olay, tüm aksiyon ve bilim kurgu filmlerinin ana bileşenini oluşturuyor.

Yeşil perde, Hollywood sinemalarında o kadar yaygın olarak kullanılıyor ki, birazdan görünce “aaa bunu da mı yeşil perdeyle yapmışlar” demekten kendinizi alamayacaksınız.

Sizler için en iyi yeşil perde efektleri ni seçmeye çalıştık. Bunu yaparken yabancı sitelerde oluşturulmuş olan en iyi yeşil perde efektleri anketlerinden yararlandık.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri Hollywood’un bağrından kopup gelen en iyi yeşil perde efektleri ile baş başa bırakalım.

Not: Diğer görseller için sayfayı değiştiriniz.

titanic

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK