PAYLAŞ

Genellikle süper kahraman denilince aklımıza hep erkek karakterler gelir. Peki madalyonun diğer yüzünü çevirdiğimizde karşımıza hangi isimler çıkıyor?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, süper kahraman filmlerine olan ilgi de bir hayli arttı. Kaliteli görsel efektler ve sürükleyici senaryolar izleyicileri sinema salonlarına çekmeye yetti. Sinema salonlarının haricinde dizi sektöründe de süper karamanlar ön plana çıkmaya başladı.

Özellikle son birkaç senedir hit olan yabancı dizilere baktığımızda, Arrow, Flash, Daredevil ve benzeri pek çok süper kahraman dizisiyle karşılaşıyor.

Peki beyaz perde de ya da dizi ekranlarında karşımıza çıkan en popüler kadın süper kahramanlar hangileri? Aslında bu soru kadın yerine erkek olsaydı, biranda pek çok isim sayabilirdik. Fakat en popüler kadın süper kahramanlar dediğimizde işin rengi biraz değişiyor.

Zira yakın zamanda beyaz perde de veya dizi sektöründe boy göstermiş kadın süper kahraman sayısı pek fazla değil. Yine de kısıtlı bir pasta üzerinde en popüler kadın süper kahramanları ayırt etmeyi başardık.

Lafı daha fazla uzatmadan, yakın zamanda dizi ya da filmlerde boy göstermiş olan en popüler kadın süper kahramanlarımıza yakından bir göz atalım.

Wonder Woman
Oynayan Oyuncu: Gal Gadot
Evren: DC

3-wonder-woman

BİR CEVAP BIRAK