PAYLAŞ

Android’in yaratıcısına ait olan Essential Product’ın üst seviye akıllı telefonuna ait bazı teknik özellikler ortaya çıktı. İşte detaylar.

Dün yaptığımız haberde Android’in mimarı Andy Rubin’in Essential Product şirketini kurarak akıllı telefon piyasasına 40 kişilik bir ekiple girmeye hazırlandığından bahsetmiştik. Tamda bu haberin ardında yeni detaylar ortaya çıktı.

Essential Product çalışanlarının çoğu Apple, Samsung ve Google gibi şirketlerin eski çalışanı. Bu ekibin amacı iPhone, Samsung ve Google Pixel gibi güçlü markaları geçmek.

Peki geçtiğimiz gün yaptığımız haberde de bahsettiğimiz, Essential Product’e ait 5.5 inç ekrana sahip ve Apple 3D Touch gibi bir özelliği kullanan telefonun teknik özellikleri nelerdir?

Essential Product Akıllı Telefonu Benckmark Testi Ortaya Çıktı

Firma üzerindeki çalıştığı telefonlar geçtiğimiz ay Android 7.0 Nougat’ı test etmiş. 8 çekirdekli ve 1.9 Ghz hızında çalışan işlemcisiyle dikkat çeken akıllı telefon Qualcomm Snapdragon 835 yonga setini kullanılıyor. 4GB Ram kullanılan cihazda tek çekirdekte 1844 ve çok çekirdekte 5426 puana ulaşmış durumda.

Essential Product akıllı telefonunu Foxconn üreteceğinden bahsediliyor. Telefonda geçen FIH kısmının açılımı Foxconn International Holdings.

Essential Product tarafından gelecek bu telefonun piyasaya ne kadar etki edeceği ise merak konusu. Ayrıca bu telefonun akıllı telefon pazarının lider isimleri Apple ve Samsung’u ne kadar zorlayacağı da ayrı bir soru işareti.

BİR CEVAP BIRAK