PAYLAŞ

İnternette Facebook hesap çalma ile ilgili birçok makale bulunmakta. Peki bunlardan hangisi gerçek? İşte Facebook hesap çalma üzerine yazılmış en kapsamlı yazı.

Sosyal medya dediğimiz olay artık hayatımızın önemli bir parçası haline gelmiş durumda. Facebook hesabımız çalındığında, en değerli varlığımızı kaybetmiş gibi hissediyoruz. Belki bir Facebook hesabı açmak sadece saniyelerimizi alıyor lakin yine de hiçbiri ilk hesabımızın yerini tutmuyor.

Çünkü o Facebook hesabında senelerin birikimi, anıları, arkadaşlıkları mevcut oluyor. Peki Facebook hesap çalma yöntemleri bu konuda bize ne derece yardımcı oluyor? Bazı kişiler Facebook hesabımızı nasıl ele geçirebiliyor? Kısacası, Facebook hesabı nasıl çalınır?

Şimdi size Facebook çalma yöntemlerinden bazılarını anlatacağız. Aslen Facebook çalma işlemi için 3 popüler yöntem bulunmakta.

Dilerseniz Facebook hesap çalma yöntemlerinden bahsetmeye başlayalım.

1- Trojen Atma Yöntemi (Facebook Hesap Çalma – 2017)

Facebook hesap çalma yöntemleri içerisinde belki de en popüler olanı trojen atmadır. Bu yöntem karşımızdaki kişinin PC ekranını, kendi ekranımızda görmemizi sağlar. Tabi trojen atma yöntemi için öncelikle, trojen nedir ya da trojen nasıl atılır başlıklarını da araştırmanız gerekiyor.

Trojen atma yöntemi ile Facebook hesabı çalmak kolay gibi görünse de birçok riskleri mevcuttur. Bu risklerden en yaygın olanı ise atmak istediğiniz trojenin, sizin bilgisayara kurularak, bilgilerinizi trojenin yaratıcısına aktarmasıdır.

O yüzden trojen ile Facebook hesap çalma işlemi yapmadan, mutlaka güvenilir bir trojen bulmanız gerekmektedir. Trojenler tamamen illegal yazılımlar olduğu için, güvenilir bir trojeni nasıl bulacağınız da önemli bir soru işareti aslında.

Farz edelim ki, güvenilir bir trojen dosyası buldunuz. Peki bu aşamadan sonra ne yapacaksınız. Aslında gayet basit. Trojen dosyasını bir image yani resim dosyası olarak Facebook hesabını çalmak istediğiniz kişiye göndermeniz yeterli olacaktır. Karşıdaki kişi bu dosyaya tıklayıp açmaya çalıştığı anda, ekranı da sizin ekranınıza yansıyacaktır. Karşı tarafta antivirüs yazılımı olsa bile, birçok trojen antivirüsleri kolaylıkla atlatabilmektedir.

Ekran önümüze yansıdıktan sonra, tüm şifrelere erişmemiz de çocuk oyuncağı olacaktır.

Fakat başta da belirttiğimiz gibi, eğer trojen konusunda hiç bir bilginiz yoksa bu yöntemden uzak durun. Zira ikinci yöntemimiz sizin için çok daha güvenli olacaktır.

5 YORUMLAR

  1. Merhaba hocam beğendiğim bir kız arkadaşım var.Ben onu facebookta arkadaş olarak eklemek istiyorum ama bilgisayardan da telefondan da baktığım zaman ‘arkadaş ekle’ butonu gözükmüyor.Lütfen bana yardım eder misiniz?Bunun çözümü nedir?Birde başkasının facebook hesabını çalmayı öğrenebilir miyim?Resimlerle anlatır mısınız?Acilen yardımınıza ihtiyacım var.

BİR CEVAP BIRAK