PAYLAŞ

Facebook’ta arkadaşlarınızı kimsenin görmesini istemiyor musunuz? Ya da Facebook’ta bazı arkadaşlarınızı gizlemek mi istiyorsunuz? İşte Facebook’ta arkadaşları gizleme yöntemi!

Günümüzde artık Facebook kullanmayan kişi sayısı, yok denecek kadar az. Tabi durum böyle olunca, Facebook’ta bazı kişisel özelleştirmeler yapmak da şart oluyor. Bunlardan en çok merak edileni ise Facebook’ta arkadaşları gizleme. Ya da Facebook’ta bazı arkadaşları gizleme.

Aslında Facebook’ta arkadaş gizleme yöntemi oldukça basit diyebiliriz. Şimdi bunu size resimli olarak anlatacağız.

İlk olarak yapmanız gereken profilinize tıklayıp, alt kısımdaki arkadaşlarım kısmına yönelmek.

facebook-arkadas%cc%a7lari-gizleme-1

Daha sonra, mouse imlecini arkadaşlarım bloğunun sağ üst tarafına gelerek burada normalde görünmeyen ok işaretini aktifleştirip tıklıyoruz.Tıkladığımızda direk “Gizliliği Düzenle” sekmesi açılıyor. Hemen bu sekmeye tıklıyoruz.

facebook-arkadas%cc%a7lari-gizleme-2

Bu sekmeye tıkladığımızda yeni bir pencere açılıyor. Bu pencerede 2 seçenek mevcut. Birincisi Facebook arkadaşlarını gizleme ile ilgiliyken, ikincisi ise Facebook’ta takip ettiğiniz kişileri, sayfaları gizlemeyle ilgili. Biz Facebook arkadaşlarımızı gizlemek istediğimiz için ilk seçeneğe tıklıyoruz.

facebook-arkadas%cc%a7lari-gizleme-3

Açılan pencereden arkadaşlarımızı görmesini istediğimiz kişileri ya da grupları seçebiliyoruz. Eğer kimsenin görmesini istemiyorsak “sadece ben” kısmını seçiyoruz ve kayıt ediyoruz.

facebook-arkadas%cc%a7lari-gizleme-4

Son olarak aşağıdaki “bitti” butonuna tıklayarak Facebook’ta arkadaşları gizleme işlemini sonlandırmış oluyoruz.

facebook-arkadas%cc%a7lari-gizleme-5

Sorularınızı yorum olarak sorabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK