PAYLAŞ

Canlı yayın uygulamaları arasına Facebook da katıldı. Peki Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır? İşte Facebook’ta canlı yayın yapma hakkındaki detaylar.

Twitter’ın, Periscope ile oluşturduğu pazara göz diken Facebook, kendi canlı yayın uygulamasını mobil platformlarda aktif hale getirdi. Peki Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır? Facebook’ta canlı yayın yapma konusundaki püf noktaları nelerdir? Bu yazımızda size bu konulardan bahsedeceğiz.

Öncelikle şunu belirtelim. Facebook’ta canlı yayın yapmak istiyorsanız, Android ya da iOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefona ihtiyacınız var demektir. Çünkü, Facebook canlı yayın desteğini şu anda web sürümüne getirmiş değil.

Diğer bir değişle, sadece Facebook’un mobil uygulamaları üzerinden canlı yayın yapabiliyorsunuz. Peki Facebook uygulaması ile canlı yayın nasıl yapılır?

Bu aslında son derece basit bir olay. Facebook’ta canlı yayın yapmak için ilk olarak, akıllı telefonunuzdan Facebook uygulamasını açıyorsunuz.

Sonrasında, “Durumu Güncelle” seçeneğine tıklıyoruz. Önünüze gelen ekranda, “Canlı Video Kaydet ve Paylaş” seçeneğini göreceksiniz. O seçeneğe tıklıyoruz. İlk defa Facebook’ta canlı yayın yapıyorsanız, önünüze kısa bir bilgilendirme ekranı gelecektir. Bu ekrana “Devam” deyip geçiyoruz.

Son olarak “Canlı Videonu Açıkla” kısmında, hedef kitlenizi ve video bilgilerinizi yazıp canlı yayına başlıyorsunuz. İşte Facebook’ta canlı yayın yapmak bu kadar basit.

İşin kötü yanı ise canlı yayın olayının hala Facebook web sürümünde desteklenmiyor olması. Açıkçası Facebook’un bu konudaki tavrı da gayet net. “Canlı yayın özelliği mobil platformlara özel kalacak

Yine de bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK