PAYLAŞ
Fidel Castro, Prime Minister of Cuba, smokes a cigar during his meeting with two U.S. senators, the first to visit Castro's Cuba, in Havana, Cuba, Sept. 29, 1974. (AP Photo)

Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro geçtiğimiz gece hayatını kaybetti. Fidel Castro öldü haberleri hızla yayılınca, sosyal medyanın odağı da bir anda yön değiştirdi.

Geçtiğimiz gece dünya önemli bir lideri daha kaybetti. Küba’nın efsanevi lideri Fidel Castro hayatını kaybetti. Küba televizyonunun Fidel Castro’nun hayata gözlerini yumduğunu açıklamanın akabinde sosyal medyada birçok başlık açıldı.

Fidel Castro öldü haberinin akabinde özellikle Twitter’da gündem bir anda değişti. Fidel Castro ismi kısa süre içerisinde trend topic listesinde zirveye yerleşirken, birçok ünlü isim Fidel Castro hakkında tweetler attı.

Fidel Castro 90 Yaşında Öldü

Küba’yı zor zamanlarında dine dayalı bir sistemin içerisinden çekip alarak daha iyi günlere gelmesini sağlan Fidel Castro, 90 yaşındaydı. Uzun süredir ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele eden Castro, son zamanlarda evine kapanmış ve istirahat halindeydi.

Fidel Castro’nun ölümü pek çoklarına göre sürpriz olmadı. Zira az önce de belirttiğimiz gibi Küba’nın efsanevi ismi 90 yaşında ve hastaydı.

Bugün içerisinde Fidel Castro’nun cenaze töreniyle ilgili programın açıklanması bekleniyor. Dünyadan ve ülkemizden önemli isimlerin Fidel Castro’nun cenaze törenine katılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

BİR CEVAP BIRAK