PAYLAŞ

Geçtiğimiz gün TRT Spor kanalında yayınlanan Spor Artı programı ilginç anlara sahiplik yaptı. Programın sunucusu Erdoğan Arıkan, Galatasaray ve Fenerbahçe maçı öncesinde söyledikleriyle, iki takım taraftarının da tepkisini çekti.

Arıkan, iki takımın da gerçekten küçük takımlar olduğunu ve bu gerçeğin değişmeyeceğini savundu. Küçük takımların, büyük heyecanı diye söze giren Arıkan, sonrasında söylemlerini düzeltmeyi başaramayınca, sıvama aşamasına geçti.

Sonuç olarak Arıkan’ın dünya derbisi olarak gösterilen bir maç hakkında söyledikleri, sosyal medyada da tepkiyle karşılandı. Instagram ve Twitter üzerinden sayısız küfür ve hakarete maruz kalan Arıkan’ın konu ile ilgili yeni bir açıklama yapması bekleniyor.

Elbette tüm taraftarlar Arıkan’ı haksız bulmadı. Bazı kesimler ise, TRT Spor spikerini savunarak gerek Galatasaray’ın, gerekse de Fenerbahçe’nin gerçekten güçsüz takımlar olduğunu ve bu iki ekip arasındaki mücadelenin gerçekten abartıldığı görüşünde birleşti.

Tarafsız bir yorum yapmak gerekirse, Erdoğan Arıkan’ın yorumunun tamamen yanlış olmadığını belirtmek gerekiyor. Keza 1999’un sonu, 2000’lerin başı geçeli çok oldu.

Baktığımız zaman son yıllarda Avrupa’da öyle kayda değer bir başarımız yok. Ne Galatasaray’ın, ne de Fenerbahçe’nin.

Tabi ki şunu da dip not olarak belirtelim. Muhtemelen Erdoğan Arıkan bu kadar sert bir söylemde bulunmak istemedi. Fakat başlangıç cümlesinin ardından gelen toparlama çabalamaları, durumun daha da kötüye gitmesine neden oldu. Peki sizce Arıkan haklı mı, yoksa haksız mı?

BİR CEVAP BIRAK