PAYLAŞ

Samsung’un giriş ve orta segmente hitap eden Galaxy A ve Galaxy J serisi adeta yok satıyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Note 7 fiyaskosu ile akıllı telefon pazarındaki tüm hedefleri alt üst olan Samsung, sırtını giriş ve orta segmentteki modellerine dayamış durumda. Samsung’un fiyat performans oranı baz alındığında pazardaki en iyi seçenekler arasında bulunan Galaxy A ve Galaxy J serisi adeta peynir ekmek gibi satıyor.

Galaxy J serisinin özellikle doğu ülkelerinde 40 yaş üzerindeki kullanıcı kitlesi tarafından tercih edildiği belirtilirken, Galaxy A serisinin ise 13-23 yaş arasındaki kullanıcılar tarafından tercih edildiğinin altı çizildi.

Diğer bir değişle giriş segmentindeki telefonları yaşlı grubuna sokabileceğimiz insanlar tercih ederken, orta segmenti ise öğrenciler tercih ediyor.

Samsung’un önümüzdeki Nisan ayın içerisinde satışa sunulması beklenen Galaxy S8 modeliyle de amiral gemisi pazarını domine etmesi bekleniyor.

Bilindiği üzere Galaxy S8, S serisinin şimdiye kadarki en farklı modeli olacak. Alt ve üst çerçevelerin yok denecek seviyeye indirgendiği telefonda, home tuşu da bulunmayacak. Bakalım bu yeni tasarım çizgisi Samsung’un beklediği yükselişi getirecek mi? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK