PAYLAŞ

İngiltere’deki Galaxy Note 7 kullanıcıları için de bir güncelleme geliyor. Sırada ise Avrupa ve Türkiye var! İşte detaylar.

Samsung Galaxy Note 7 bu seneye şüphesiz damgasını vurdu. Bu senenin en iyi telefonu olacaktı ki bir anda en tehlikeli telefonu haline geldi.

Samsung bundan tam iki ay önce telefonları geri toplamaya başladı ama aradan geçen süre boyunca hala Samsung’a teslim edilmeyen Galaxy Note 7’ler oldu.

Telefonların teslim etmeyen kullanıcılar içinde Samsung telefonu etkisiz bir hala getirecek bir güncelleme yayınlamaya karar verdi.

İngiltere’de Samsung kullanıcıların %10’un hala Galaxy Note 7 kullanmakta. Samsung, güvenlik tehlikesi oluşturduğu için ve Note 7 sahipleri telefonları değiştirmeleri için telefonu %30’dan fazla şarj etmeyecek bir güncelleme getirmeye hazırlanıyor.

Önce Amerika, Şimdi İngiltere, Sonra Türkiye

Son zamanlarda haberlerimizi takip ediyorsanız, bu durumun Samsung’un geçtiğimiz bir kaç gün içeresinde Galaxy Note 7’yi bitirmek için ilk adımı olmadığını görürsünüz.

15 Aralık’ta Amerika ve Kanada’ya gelecek olan güncelleme ile Galaxy Note 7 tamamen şarj olmayacak. Bu iki ülke olanlardan sonra İngiltere’nin de başına böyle bir şey gelmesi pek şaşırtıcı olmadı.

Bu durumun asıl bizi ilgilendiren kısmı ise güncellemenin yakında Avrupa ve Türkiye’de de yayınlanacak olması. Bazı yabancı kaynaklar bu Galaxy Note 7 şarj güncellemesinin önümüzdeki hafta Avrupa’da da yayınlanacağını belirtiyor. Ülkemizde bulunan Note 7 modellerinin de bu Avrupa güncellemesinden nasibini alacağını söyleyebiliriz.

Samsung tarafından yapılan son hareketler bazı kullanıcılar tarafında eleştirse de, Samsung bunun sadece basit güvenlik meselesi olarak adlandırdı.

 

BİR CEVAP BIRAK