PAYLAŞ

Samsung’un birkaç ay önce satışa sunduğu yeni amiral gemisi modeli Galaxy Note 7, önce müşterinin elinde, sonrada Samsung’un elinde patladı. Peki Galaxy Note 7’nin asıl patlama nedeni neydi?

Galaxy Note 7 için herşey çok güzel başlamıştı. Şaşalı bir tanıtım, bir dizi reklam kampanyası ve başarılı tanıtım etkinlikleri. Satışa sunulduktan sonra, kısa süre içerisinde 4.3 milyonluk satış rakamına ulaşan Galaxy Note 7 için kabus patlamalarla geldi.

Bir anda dünyanın 4 bir yanından Note 7 modellerinin patladığına dair haberler yayılmaya başladı. Samsung ilk başta bu durumun pilden kaynaklandığını açıklamış ve pil üreticisini değiştirdiklerini belirterek Galaxy Note 7 satışını tekrardan başlatmıştı.

“Note 7 Neden Patlıyor?” Sorusu Gizemini Koruyor!

Fakat asıl sorun Samsung’un belirttiği gibi pilde değildi. Dolayısıyla kısa süre sonra Note 7’ler tekrardan patlamaya başladı. Bu durum karşısında zorda kalan Samsung, eli kolu bağlı bir şekilde piyasadaki tüm Note 7 modellerini geri çağırmak zorunda kaldı.

Ayrıca Note 7 üretimini de bir daha başlamamak üzere durdurdu. Firmaya milyon dolarlara mal olan bu durumun nedeni ise hala gizemini koruyor.

Samsung “Note 7 neden patlıyor?” sorusunun cevabını bulabilmesi için özel bir ekip kurdu. Bu ekibin hazırladığı raporun yıl sonunda tüm kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi.

2016’nın son ayına girilirken, merakla Samsung’tan gelecek haberi bekliyoruz. Galaxy Note 7 patlama nedeni neydi? Bakalım bu durumun altından ne çıkacak.

BİR CEVAP BIRAK