PAYLAŞ

Kısa süre önce Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için dağıtılmaya başlanan Android 7.0 Nougat güncellemesinin, telefonun bataryasını olumsuz etkilediği ortaya çıktı. İşte detaylar.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge için Android 7.0 Nougat güncellemesi kısa süre önce dağıtılmaya başlanmıştı. Konu ile ilgili haberimizde, Galaxy S7 Android 7.0 güncellemesinin bütün cihazlar için aynı anda yayınlanmayacağını ve güncellemenin bölgesel olarak kullanıma sunulacağı bilgisini sizlerle paylaşmıştık.

Yetkili ağızlardan yapılan açıklamada da Galaxy S7 Android 7 güncellemesinin Nisan-Haziran ayları arasında tüm cihazlara gelmiş olacağı belirtilmişti.

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge kullanıcıları Android 7.0 Nougat güncellemesini sabırsızlıkla beklerken pek de hoş olmayan bir gerçek su yüzüne çıktı.

GSM Arena tarafından gerçekleştirilen batarya testlerine göre Android 7.0, bir önceki Android sürümüne göre Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’in pil ömrünü biraz daha kısaltıyor. Batarya testleri ile ilgili görsellere aşağıdan göz atabilirsiniz.

Görsellerden de açıkça anlaşılabileceği üzere, konuşma süresi haricinde Android 7.0 yüklü Galaxy S7 Edge, Marshmallow yüklü Galaxy S7 Edge’e göre daha fazla güç harcıyor. Eğer bir kaç saatlik pil ömrünün sizin için bir önemi yoksa, güncellemeyi gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK