PAYLAŞ

Şu aralar bir Galaxy S8 muhabbetidir gidiyor. Peki gerçekten Galaxy S8 beklenildiği kadar iyi olabilecek mi? Samsung’un yeni amiral gemisi modelini masaya yatırıyoruz.

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 bu ayın sonlarına doğru resmi olarak tanıtılacak. Mobil Dünya Kongresi’ni es geçen Samsung, Mart ayının sonunda Galaxy S8 için özel bir etkinlik düzenleyecek. Peki bu etkinlikte ne olacak?

Aslında bu etkinlikte gerçekleşecek olan tek şey, zaten bildiğimiz, öğrendiğimiz şeylerin Samsung tarafından tescillenmesi olacak.

Zira şimdiye kadar Galaxy S8 ile ilgili birçok şey duyduk öğrendik. Dilerseniz ilk olarak Galaxy S8 özelliklerinden biraz bahsedelim.

Bilindiği üzere Galaxy S8 gücünü Qualcomm’un yeni nesil işlemcisi Snapdragon 835’ten alacak. Yani eğer bir sürpriz olmazsa, S8 satışa sunulduğunda piyasadaki en güçlü telefon olacak.

4GB RAM ile desteklenecek olan Galaxy S8, 64GB dahili hafıza ve 3000 mAh gücünde de bir bataryaya sahip olacak. En azından şimdilik sızdırılan ve birçok defa çeşitli raporlarda karşımıza çıkan bilgiler bu şekilde.

Peki gelelim diğer bir önemli konuya. Galaxy S8 fiyatı ne kadar olacak. Açıkçası bu konuda çeşitli söylentiler mevcut. Fakat en kuvvetli ihtimal, S8 fiyatının 800 eurodan aşağı olmayacağı yönünde. Dolayısıyla, Galaxy S8 satışa sunulduğunda muhtemelen pazarın en pahalı cihazı konumunda olacak.

Hayatlar Bitlis, Hayaller Paris

Bu durumda akıllara gelen en önemli soru şu. Galaxy S8 gerçekten abartıldığı kadar iyi mi? Ülkemizde belki de 4000 küsür liradan satılacak olan bu cihaz, bu parayı hak edecek mi?

İşte asıl cevaplanması gereken sorular bunlar. Öncelikli olarak Galaxy S8’i satın almadan önce kendimize şu soruyu sormalıyız. Benim bu telefondan beklentim ne? Eğer cevabınız kamera ise Galaxy S8’den çok daha iyi kamera performansına sahip bir sürü alternatif bulabilirsiniz. Üstelik çok daha ucuza.

Eğer cevabınız performans ise, size şunu sormak isterim. O kadar güçlü işlemciyi ne yapacaksınız? Şu anda kullandığınız amiral gemisi sınıfında bir telefonun açamadığı oyun ya da uygulama var mı? Yok. O zaman SD 835 olsa ne olur olmasa ne olur? Sonuçta telefonda görüntü işleme vb. aksiyonlara girmeyeceğiz.

Yani arkadaşlar uzun lafın kısası. Önünüzde engebelerle dolu, tümsekli, hendekli bir yol var. Bir tarafta Ferrari, diğer tarafta Şahin. İkisi de o yolda aynı hızda gidebilecekken neden Ferrari’ye tonla para dökesiniz? İşte asıl mesele bu. Galaxy S8 iyi olabilir. Güçlü bir cihaz da olabilir. Fakat kullanacak uygulama olmadıktan sonra 20 çekirdekli işlemcisi olsa ne olur, olmasa ne olur. Yine de karar sizlerin.

BİR CEVAP BIRAK