PAYLAŞ

Samsung’un uzun süredir üzerinde çalıştığı sesli asistan projesine nihayet sona gelindi. Eğer iddialar doğruysa, Galaxy S8 Bixby sesli asistanı ile gelecek.

Apple kullanıcılarına Siri’yi sunduğu zaman, Samsung da S Voice isminde bir uygulama ile ön plana çıkmak istemişti. Fakat S Voice’un beklentilerin çok uzağında kalmasından ötürü, Samsung yola Google Asistan ile devam etme kararı almış ve S Voice’u isteğe bağlı hale getirmişti.

Bu duruma rağmen arka planda sesli asistan desteğine ilişkin çalışmalarını sürdüren Samsung nihayet yolun sonuna geldi. Sızdırılan bilgilere göre Güney Koreli teknoloji devinin Bixby ismini verdiği sesli asistan, Galaxy S8 ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

samsung-bixby

İki Yeni Sesli Asistan; Bixby ve Kestra

Samsung Bixby ismini erkek sesli asistan için kullanırken, bayan sesli asistan içinse Kestra ismi kullanılacak. Tabi ki bu haberlerin henüz sızıntı aşamasında olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Öte yandan Samsung’un Bixby ile ilgili tüm marka vb. şeyleri lisanslaması, bu uygulamanın yakın gelecekte resmi bir şekilde karşımıza çıkacağının da en büyük göstergesi diyebiliriz.

Samsung’un Bixby’ı, Siri ile yarışabilecek kalitede olur mu bilinmez ama, Güney Koreli teknoloji devinin bugünlerde Google’dan bağımsız hareket etmeye çabalaması da yadsınamaz bir gerçek.

BİR CEVAP BIRAK