PAYLAŞ

Samsung’un Mart ayının sonunda tanıtmayı planladığı Galaxy S8’in çıkış tarihi sonunda netlik kazandı. İşte Galaxy S8 çıkış tarihi ve diğer detaylar.

Samsung, kısa süre önce Galaxy S8 modelini Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtmayacağını doğrulamış ve tanıtım için Mart ayının sonunu işaret etmişti. Bu gelişmelerin ardından bugün de Galaxy S8 çıkış tarihi netlik kazandı.

Güney Kore’nin iç pazardaki sevkiyat işlerini yürüten şirketin üst düzey bir yetkilisi, yerli medyaya verdiği demeçte, Galaxy S8 çıkış tarihini 21 Nisan olarak lanse etti. Yetkili Galaxy S8 çıkış tarihi haricinde LG G6 çıkış tarihi için de bilgi verdi. Güney Kore yerel medyasında yer alan habere göre LG G6’da Galaxy S8’den yaklaşık olarak 1,5 ay önce yani 10 Mart’ta satışa sunulacak.

Bu söylentilerin kesinlik payı olmasa da, büyük bir doğruluk payı olduğuna emin olabiliriz. Zira aynı kaynak geçtiğimiz sene satışa çıkan LG G5 ve Galaxy S7 modellerinin çıkış tarihlerini günü gününe vermişti.

LG G6’nın Galaxy S8’den yaklaşık olarak 1.5 ay önce satışa sunulmasının özellikle Güney Kore pazarındaki satışlara olumlu bir etki yapması bekleniyor. Öte yandan bazı analistler, kullanıcıların Galaxy S8’in çıkışını bekleyip, ufak bir karşılaştırmanın ardından karar verebileceklerini bu yüzden de LG G6 satışlarının ilk etapta beklenenin altında kalabileceğini iddia ediyor. Sonuç olarak bekleyip göreceğiz.