PAYLAŞ

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 özellikleri ile gündemi sarsmaya devam ediyor. İşte Galaxy S8 ekran özellikleri ve fazlası.

Note 7 modeliyle büyük hayal kırıklığı yaratan ve yaklaşık olarak 5 milyar dolarlık zarar açıklayan Samsung, Galaxy S8 için hummalı bir çalışma içerisinde.

Hemen hemen hergün, Galaxy S8 özellikleri ile ilgili yeni bir gelişme duyuyoruz. Bu seferki dedikodu ise Galaxy S8 ekran özellikleri ile ilgili.

RGB Super AMOLED Ekran!

Sızdırılan bilgilere göre Samsung, yeni amiral gemisi modelinde Diamond PenTile tabanlı RGB Super AMOLED panel kullanacak. Bu durum Galaxy S8’de, bir önceki segmente göre yüzde 50 daha fazla alt piksel olacağı anlamına geliyor.

Ayrıca bu teknoloji, Galaxy S8 ekranının daha parlak olmasını sağlayacaktır. Daha parlak ekran, özellikle VR uygulamalarındaki kullanışlılığı arttıracak.

Öte yandan Galaxy S8 özellikleri ile ilgili diğer dedikodulara göre, telefon gücünü Snapdragon 830 yonga setinden alacak. 6GB RAM bulundurması beklenen Galaxy S8’in 5.7 inç ve 6.2 inçlik iki farklı ekran boyutuyla satışa sunulacağı da söylentiler arasında.

Dip not olarak, Samsung’un Galaxy S8 modelinde home tuşunu tamamen kaldıracağını da belirtelim. Galaxy S8’in önümüdeki Mart ayında satışa sunulması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK