PAYLAŞ

Samsung’un önümüzdeki Nisan ayında satışa sunması beklenilen yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8’in satış hedefleri sızdırıldı. İşte detaylar.

Samsung için bu senenin önemli apayrı diyebiliriz. Zira Note 7 ile yaşanılan çöküş, Samsung’un kullanıcı kitlesinin bu firmaya mesafeli hale gelmesine neden oldu.

Durum böyle olunca, Güney Koreli teknoloji devi önümüzdeki dönemde satışa sunmayı planladığı Galaxy S8 modelinin üzerine titremeye başladı.

Çünkü Galaxy S8, Note 7 faciasının unutturulmasında başrolü üstlenecek yegane model olarak görünüyor. Aksi takdirde ise, Samsung akıllı telefon pazarındaki payını önemli ölçüde yitirecektir.

Şimdiye kadar Galaxy S8 özellikleri ile ilgili birçok söylentiye şahitlik ettik. Eğer bu söylentilerden birazı bile doğruysa, Samsung’un yeni amiral gemisi modelinin, şimdiye kadar yapılanların en iyisi olacağını söylemek pek de yanlış olmaz.

Peki Samsung’un böylesine kusursuz ve üzerine titrediği telefon için ön gördüğü satış rakamı ne kadar?

Güney Kore kaynaklı bir rapora göre Samsung, Galaxy S8 için 60 milyonluk bir sevkiyat planlıyor.

Daha önceki Galaxy S modellerinin sevkiyat rakamlarına baktığımızda en iyi derecenin 70 milyon ile Galaxy S4’e ait olduğunu görüyoruz. Galaxy S4 sonrasında ise gözle görülür bir düşüş yaşanmış. Genelde 45-50 milyon arasında cihaz satan Samsung’un, Note 7 faciası sonrası 60 milyon sevkiyat yapıp yapamayacağı ise büyük bir soru işareti.

BİR CEVAP BIRAK