PAYLAŞ

Samsung’un önümüzdeki dönemde satışa sunacağı Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus tüm hatlarıyla ortaya çıktı. İşte Galaxy S8 özellikleri ve tasarımı.

Önümüzdeki ay Barselona’da gerçekleşecek olan MWC 2017’de tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus hakkında yeni bir rapor sızdırıldı.

Güney Kore kaynaklı bu rapor, Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 özellikleri hakkında bilgiler içeriyor.

Rapora göre, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus’ta home tuşu bulunmuyor. Parmak izi okuyucusu ise telefonun arka kısmına, ana kameranın altına yerleştirilmiş durumda. Galaxy S8’in ekran boyutu 5.7 inç, Galaxy S8 Plus’ın boyutu ise 6.2 inç olarak belirtilmiş. Bu özellikler daha önce sızdırılan raporlarla birebir benzerlik gösteriyor.

Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus Arasındaki En Büyük Fark

Yeni raporda göze çarpan en önemli detay ise Galaxy S8 Plus’ın çift ana kamera bulundururken, Galaxy S8’de ise tek kamera bulunacak olması. Bunu iPhone 7 ve iPhone 7 Plus arasındaki ilişkiye benzetebiliriz.

Raporda, Galaxy S8’de çift kameraya yer verilmemesinin nedeni olarak, maliyeti düşürme çabaları gösterilmiş. Zira daha önce yaptığımız haberlerde, Galaxy S8’in önceki jenerasyona oranla 100-150 dolar gibi daha yüksek bir fiyattan satışa sunulacağını da sizlerle paylaşmıştık.

Son olarak Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus prototiplerinin Samsung’un önemli isimlerine dağıtıldığı da belirtiliyor. Bakalım Samsung, Galaxy S8 ile kaybettiği müşteri kitlesini geri kazanabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK