PAYLAŞ

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 özellikleri, tasarımı, tanıtım tarihi ve fiyatı ile bir kez daha sahnede. İşta Galaxy S8 hakkında merak ettiğiniz herşey.

Samsung’un önümüzdeki dönemde satışa sunmayı planladığı yeni amiral gemisi modeli Galaxy S8 tüm hatlarıyla bir kez daha sızdırıldı. Bu sefer telefonun tasarımı tamamen ortaya çıktı. İlk defa Galaxy S8 özellikleri ile ilgili bir sızıntıda bu kadar çok bilgiye yer verildi.

Galaxy S8 Özellikleri

Samsung’a yakınlığı ile tanınan Evan Blass tarafından sızdırılan bilgilere göre Galaxy S8, iki farklı ekran boyutuyla kullanıcılara sunulacak. 5.8 inçlik ekranla gelecek olan modelin, 6.2 inçlik ekranla satışa sunulacak olan modelden tek farkı bataryası olacak. Küçük ekranlı model 3000 mAh gücündeki bataryadan beslenirken, büyük ekranlı model ise 3500 mAh’lik bir bataryaya sahip olacak.

Her iki Galaxy S8 modelinde de Snapdragon 835 ya da eşdeğeri bir Exynos işlemcinin kullanılacağı belirtiliyor. İki işlemci de 10nm teknolojisi ile üretilmiş olacak. Bu durum Galaxy S8’in S7’ye oranla yüzde 23 daha hızlı olacak. Ayrıca Galaxy S8’in selefine oranla yüzde 20 daha az güç harcayacağı da belirtiliyor.

Galaxy S8 teknik özellikleri konusunda en dikkat çekici nokta ise RAM’in hala 4GB olması. Şimdiye kadar ortaya atılan söylentilerde RAM’in 6 ya da 8GB olacağı iddia ediliyordu.

64GB’lık dahili depolama alanının bulunduğu telefonda MicroSD desteği de yer alacak. Galaxy S8 kamerası ise Galaxy S7 ile benzer bir teknoloji kullanacak. Cihazda 12 MP’lik ana kameraya 8MP’lik selfie kamerası eşlik edecek.

3D Touch benzeri bir özellik de Galaxy S8’de yer alacak. Yalnız Samsung bu özelliği ekranın alt bölümü ile sınırlandıracakmış. Yani alt kısımlarda 3D Touch benzeri bir özellik olurken, üst kısımlarda ise olmayacakmış.

Galaxy S8 Fiyatı

Son olarak Galaxy S8 çıkış tarihi ve Galaxy S8 fiyatı hakkında da bilgi verelim. Galaxy S8’in 29 Mart’ta New York’ta düzenlenecek olan resmi bir etkinlikte tanıtılacağı, 21 Nisan’da ise satışa sunulacağı iddia ediliyor. Galaxy S8 fiyatı ise 799 Euro ve 899 Euro arasında değişecekmiş. Bekleyip göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK